Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, mi baja a legjobb...

Segítség, mi baja a legjobb baratomnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ne haragudjatok, ha zaklatott az irasom, de nagyon aggodok a legjobb baratomert. Az utobbi idokben nagyon furcsan viselkedett, es most, hogy vegre valaszolt az uzeneteimre, megkerdezten, mi baja. Ezt irta:"Az elmult par napban kezdődött az egesz... Olyan dolgokat latok, amik nem léteznek, pl tegnap egy faszi pólója mozgott, de a legdurvább az ma volt: Jövök ki a házból, senki nincs otthon. Meg visszanézek az erkélyre, es ilyen fekete csápok lógnak ki onnan,de amint odafokuszaltam eltűnnek. Es ilyenek akkor is vannak, amikor kipihent vagyok, 12 ora alvás utan is latok ilyeneket.. Meg néha meg hallok is, amikor fürödtünk a tóban, csobbanast hallottam magam mögött, es lattan az árnyékom, es valaki másnak az árnyékát mögöttem, de amikor odaneztem, senki nem volt ott. Ma a strandon majdnem mindenkinek ugyan olyan volt az arca.. Nézem hogy"nahat, mintha mar lattan volna" es ra par percre valaki mast is larok, aki teljesen ugyan olyan.. Mindezt megismételve 5x. Nem tudom mondtam e, de néha nagyon fel tudok pörögni, olyankor dolgokat csinálok, amiket nem is akarok, es csak kesobb jövök ra, hogy mit teszek. TEGNAP ESTE HAJNALI KETTOKOR KABATBAN SETALTAM AZ UTCAN, ES NEM TUDTAM HOL VAGYOK. Hat ez a bajom, ha mar Ennyire erdekel..".a fiu 17 eves, kerlek, aki ert ehhez, adjon valami tanacsot hogy mi ez. Előre is köszönom!
2015. aug. 14. 22:16
 1/4 Darker than White~ válasza:
Nem érte valamiféle trauma? Pl:elvesztett egy családtagot,balesetezett egy barátja,meghalt a kedvence...A gyengébb idegzetűeknek (nem kötözködésből mondom) elmennek otthonról egy szinten, de ez általában nem tart olyan sokáig max.2-3 hónap..
2015. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugye nem drogozik?
2015. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerosomnek is voltak hasonlo tunetei,de neki drogtol(MPDV vagy valami hasonlo)nala 1 napig tartott.A baratod menjen el orvoshoz minel hamarabb!


Szerintem valami pszichiatria dolog lesz itt.

2015. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sétáljatok be az ügyeletre és ott mondjátok el szépen, hogy mi van. Valószínűleg kell majd egy pszichiátriai kivizsgálás is. A pesti Vadaskertbe is be tud jelentkezni egyedül.

Amúgy sok minden lehet, ha mostanában fogyasztott hallucinogén drogokat, akkor leginkább az okozhatja, de ezer más dolog lehet a háttérben, szóval jobb minél előbb kivizsgáltatni.

Ha gondolod ajánld fel neki, hogy elmész vele az orvoshoz, biztos jobban fogja érezni magát. Nyugi, az orvos nem fog feljelenteni akkor sem, ha kiderül, hogy drogtól van.

2015. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!