Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarom van, ráadásu...

Bipoláris zavarom van, ráadásul még Borderline-ban is szenvedek. Az orvosom meg csak a Tegretolt írja fel nekem állandóan, mikor semmit sem ér. Aki hasonló helyzetben van, kérem segítsen, milyen gyógyszert szed?

Figyelt kérdés
2 orvosnál is jártam és csak a Tegretolt írják fel nekem, miközben semmit sem ér, abszolút nem használ. 1 év alatt 5 alkalommal kerültem a toxikológiára, hol véletlen gyógyszer túladagolás miatt, hol öngyilkossági kísérlet miatt. És ennek ellenére is a Tegretolt adják nekem, néha kisebb, néha magasabb dózisban. A magán pszichiáterek 10 ezernél kezdődnek, nekem arra pénzem nincs, hogy fedezzem mindezt. 27 éves vagyok, teljesen reménytelennek látom az életem, hogy egy rohadt pszichiáter csak egyfajta gyógyszert ismer és akar belém erőltetni, valamint a csoportterápiát. Azt hiszik azért, mert pár emberrel elbeszélgetek, majd megjavulok. Esetleg ha valaki tud ajánlani Borsod megyében egy jó pszichiátert, aki tényleg jó, az kérem segítsen!!

2015. aug. 17. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
pszichiátert azt nem, de tudok ajánlani valamit ami megkönnyíti napjaidat. A borderlinet azt nem tudom, de a bipoláris zavart azt símává teszi. Ez még csak pénzedbe sem kerül. A levegő oxigénjéről van szó!
2015. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Istenem, ez az oxigén-ajánlgatás már elég fárasztó kezd lenni. Bipoláris zavart nincs az az oxigén meg légzés-terápia ami meggyógyítana.

Kérdező, csak az orvos-váltást tudom javasolni, nem csak Tegretolból áll a gyógyszer-paletta.

2015. aug. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2-es. Az oxigén az nem gyógyít, csak lehetőséget biztosít a szervezet regenerálódására. Ezzel egyetemben a gyógyszerek, terápiák hatékonyságát is jelentősen elősegíti. De ha nem pótoljuk a szervezetből hiányzó oxigént, akkor a legkifinomultabb kezelés, terápia is hatástalan marad!
2015. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Fiú vagy vagy lány?
2015. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hosszúhajú ***** válasza:
71%

na megtöröm a sort és írok normális választ.

borderline vagyok. hülye a dokid, ha csak ennyit szedsz, én 20 éve vagyok borderine és a következőket szedem.

Kell egy lamolep - ez a bipolárisok egy remek gyógyszere. aztán xanax nyugtalanságok ellen,

antipedi hogy nem zuhanj le.

Ezeket szokták, nyugtató, antidepi és a kedélyállapotra a lamolep. ennél nem szedhetsz kevesebbet ilyen sztori után, mondom én 20 után is még ennyit szedek csak a szinten tartásra.

2015. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy orvos, ezért nem tudod, miért éppen azt adják neked folyton.

Viszont keresgethetnél a neten a betegjogokról.


Mint beteg jogodban áll visszautasítani egy gyógyszert és azt hiszem arra is ,hogy motiváld az orvosodat, hogy egy másikat keressen számodra, ami megfelelő.


mellékesen: én kb a 10. gyógyszeremnél tartok, ezt szedem már 12 éve és ez jó.

2016. febr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyes típusú bipo,borderline,disszociativ személyiségzavar,anorexia.

Én tegretolt (1100mg/nap),tiapridalt(200mg/nap),rivotrilt(2mg/nap) szedek.

Így sem segített a bipon...sajnos 2 havonta ingadozok meg most is. De a hallucinációimon és a teveszmeimen meg az agressziomon sokat javított.

18/L

2018. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ryn31 válasza:

Szia,

Én frontint, rexetint és tegretolt kaptam egy időben, reggel délben este címszóval. Aztán úgy éreztem, nem hat, nem jó valami, csak rosszabb lett az állapotom. Elmentem egy másik pszichiáterhez, akinek elvittem a gyógyszereim, lepakoltam elé az asztalra, és ahogy meglátta a Frontint, felkiáltott, hogy úristen maga ezt szedi 1 éve? Senki nem mondta magának, hogy ez függőséget okoz? Úgyhogy javasolta , kezdjem elhagyni a frontint, jelzem ennyi idő után nekem 1 hónap alatt minden gond nélkül lezajlott az elhagyása. Helyette növényi alapanyagú nyugtató cseppet kaptam és csak akkor szedem, ha nagyon úgy érzem, hogy enélkül nem jó. Kb havonta 1-2 alkalommal használom lefekvéskor. A Rexetin engem turbózott, és ezt kaptam tegretollal estére, amiről szintén letiltott a mostani orvosom, csak reggel kell bevennem, a Tegretolt viszont pedig csak este. Sokkal jobban vagyok. ( Bipo és borderline úgyszintén )

2018. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!