Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám feledékeny. 50 éves....

Anyám feledékeny. 50 éves. Legalábbis azt szokta elfelejteni, hogy mit hová tett és ebből azt hozza ki, hogy apám vette el. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Anyám sokszor elfelejti, hogy mit hová rakott és ebből mindig azt hozza ki, hogy fater vette el a cuccait, pedig csak elfelejti hogy hová tette (itt jegyzem meg, hogy mindig elpakolja, eldugja valahová pl a kulcsát, iratokat). Gyakran megtalálja, vagy segítünk neki megkeresni, de mindig azt hiszi, hogy összesküdtünk ellene, legfőképp apám. Volt hogy a szekrényben egyik cipőjében találtuk meg a két hónapja eltűnt kulcsát. Szóval nem állandóan, de hetente előfordul, akár többször is. Normális ez a feledékenység, úgy értem korral jár? Esetleg a változó kor miatt van?
2008. szept. 6. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A Cavinton gyógyszert még nem próbálta?Egy próbát megérne, az én mamámnak segített.
2008. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
orvoshoz nem szívesen menne vagy gyógyszert nem szívesen szedne, pláne nem a mi javaslatunkra, vagy tőlünk, néha azt hiszi, ellene vagyunk ... :( néha azt hiszi h pl. valami gógyszert teszünk az italába ... és ezért mindent alaposan megnéz, megszagol, hogy nem tettünk-e bele valamit. ja és ha kávézik, vagy cigizik, akkor méginkább ilyen gyanakvó ...
2008. szept. 6. 22:49
 3/15 A kérdező kommentje:
amúgy néha "rájön" ez a furcsa viselkedés, pláne ha előtte veszeszünk apámmal ... esetleg van valami köze ennek a dologhoz ehhez a kommenthez?: [link]
2008. szept. 6. 22:53
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez természetes nála.Én is gyakran vagyok feledékeny pedig 17 éves vagyok.Sokszor elfelejtem mit hova raktam.Suliban is nehézkes a tanulás mert amit megtanultam 3 nappal később már egy betűt nem tudok belőle
2008. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Agyérelmeszesedés.

A betegség jelemzője, hogy sokszor a beteg teljesen tiszta - aztán vannak időszakok, amikor semmiről sem tud, és ilyenkor pakol, rendezkedik, stb. Utána nem emlékszik semmire, ezért az a képzet alakul ki benne, hogy mindenki összeesküdött ellene, és ellopják, elpakolják a holmijait.


Általában a magas vérnyomással jár együtt - tehát MINDENKÉPPEN orvos kell!!! Hacsak nem akar még egy agyvérzést is.

Ha nem kezelik, akkor a 'tiszta' időszakok egyre rövidebbek, míg a 'kábult' időszakok egyre sűrűbben és hosszabb ideig fognak tartani.

2008. szept. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, ez egy nagyon súlyos betegség kezdete.


szegény nagypapim is iylen volt. az elején. igaz, ő már 75éves volt. de amikor már teljesen meg volt kattanva, akkor majdnem megütötte szegény nagyikámat. egyébként pedig sosem volt agresszív ember, nagyon szerette a családját, és sosem bántott volna senkit...

az elején folyton elhagyta a kulcsokat (azóta nem találtuk meg), mindenre, amit nem talált, azt mondta, h idegenek jártak a házban, és elvitték... a végén már alig volt tiszta pillanata, össze-vissza beszélt, összefüggéstelenül...


50évesen ez még nagyon korai, de sajnos tényleg el kell vinni orvoshoz...

és nem szeretnék szemét lenni, de azt kell hogy mondjam (mivel végignéztem szegény papim "hanyatlását") hogy ezt nem lehet megállítani. max lassítani...

tudom, nehéz ezzel szembesülni, én is csak akkor hittem el, mikor már késő volt... :(((((


adja isten, h ne legyen igazam, de ha mégis így lenne, akkor komolyan mondom, h készülj fel a legrosszabbra. tapasztalatból mondom, nem csak nagy szavakkal riogatlak...

2008. szept. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
:((((( a nagypapámnál fordult elő még ilyen ... ezek szerint nekem is ez lesz a végzetem ...
2008. szept. 7. 01:42
 8/15 A kérdező kommentje:
most olvastam: [link] az élet igazságtalan :(((
2008. szept. 7. 01:47
 9/15 A kérdező kommentje:
írjanak mások is, akik hasonlón mentek keresztül, hátha lehet valami más oka is ...
2008. szept. 7. 09:35
 10/15 A kérdező kommentje:
most olvastam, hogy a burnout is hasonló tüneteket produkálhat: [link]
2008. szept. 7. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!