Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogalmam sincs, mi bajom...

Fogalmam sincs, mi bajom lehet, de megkeseríti az életem. Mit gondoltok, ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Előszöris azzal kezdeném, hogy 15 éves fiú vagyok, a tünetek pedig 2 éve állnak fent. Az a helyzet, hogy az elmúlt két évben, folyton olyan dolgokra gondolok, amikre nem akarok. Tudom, ez így kicsit furán hangzik, de borzasztóan zavaró. Az egész szobám úgy van berendezve, hogy egy kamera se láthasson rám. Pedig tudom, hogy nincsenek is kamerák, mégis attól félek, hogy a telefonom töltő részében van egy kamera, az érintőképernyő mögött van egy, mostanában a sarokban a földön tartom, mert attól is félek, hogy infravörös lézer is van benne, úgyhogy nem elég letakarni, hanem pontosan el is kell helyezni. Borzasztóan zavar, amikor a dolgok MAJDNEM jól vannak, amikor majdnem szimmetrikusak, volt már olyan, hogy kiküldtek egy boltból, mert muszáj volt elrendeznem az árukat, hogy pont jól legyenek. Néha ilyen "rohamok" törnek rám, főleg lépcsőházakban, vagy szobákban, de igazából akárhol lehet, hogy valaki mögöttem áll, ilyenkor körbe-körbe futkosok. Nem tudjátok, hogy ez mi, és hogy ezzel mit lehet kezdeni? Előre is köszönöm a válaszotokat :)

2015. aug. 18. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kenyszerbetegseg keress ra
2015. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnéztem, és lehet igazad van. Viszon részemről a lényeg inkább az, hogy ezt hogyan szüntethetném meg.
2015. aug. 18. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:
nem a legegyszerűbb sajnos, ilyenkor mindenki azt irja hogy Menj pszichológushoz, de szerintem nem sok értelme van, viszont vannak ra terápiák, keress ra a Vadaskert honlapján ott nagyon jo orvosok vannak es osszeismerkedhetsz hozzad hasonlo gyerekekkel akiknek ugyanez a problémájuk sok sikert!
2015. aug. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nyugodton irj privatot ha gondolod ha kerdeznel a betegsegrol
2015. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kicsit macerás lenne oda eljutni :/ írok privátot, mert nagyon érdekel ez az egész.
2015. aug. 18. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, kényszerbetegség lehet (obsessive compulsive disorder, ocd), fordulj orvoshoz, segíteni fog!
2015. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nagy hülyeség lesz, amit írok, de megpróbálnám az alábbit:


Tegyél az íróasztalodra (vagy oda, ahol gyakran tartózkodsz, így rálátsz) két apró tárgyat, pl. gyufáskatulyát, mégpedig "rendetlenül". Az a jó, ha egyből el akarod rendezni, hogy "szépen álljanak".

Állj ellen a kísértésnek, és közben ismételd el magadban, hogy "jól vannak azok úgy ott".


Ha megállod, hogy babráld, elrendezd őket, talán kevésbé fenyegetőnek fogod érezni. Jó esetben ez másra is kihatással lesz.

2015. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!