Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok és Borderline...

Bipoláris vagyok és Borderline-os. Amikor rátok tör az öngyilkossági hajlam, mit tesztek, mi vált be, hogy eltereljétek róla a figyelmeteket?

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetlen bevált módszer ilyenkor, hogy úszok az árral, vagyis elhatározom, hogy véget vetek az életemnek, teljesen beleélem magam. Végiggondolom pl. hogy kinek írok búcsúlevelet, mi lesz benne, ki hogy fog reagálni a halálomra. Erre a bennem lévő összes feszültség eltűnik, feloldódik, teljesen megnyugszom. Ezután ugyanúgy képtelen vagyok ártani magamnak, mint egy egészséges ember, és a hangulatom is javul, kitágul a tudatom.

A jelenség magyarázata az, hogy az öngyilkosok nem tudják elfogadni, ami történik velük, meg vannak győződve róla, hogy az egójuknak több jár. Mivel az egónak ezt az általuk vélt igényét nem tudják kielégíteni, ezért szenvednek, olyan nagy feszültség keletkezik bennük, amit maguktól csak ennek a hatalmas egónak az elpusztításával tudnak megszüntetni. Ez vezet az öngyilkossághoz, ahol az egó mellett a test is elpusztul. De a játszma megfordításához az is elég, ha csak gondolatban vetsz véget az életednek, ez a nagy egó akkor is eltűnik. Legalábbis én így tapasztaltam, nem tudom, másnál hogy működik ez a módszer.

2015. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs olyan, ami bevált. Nehéz megélni ezt az időszakot amikor egy bipoláris mély depresszióba esik. Én ekkor fontosnak tartom, hogy ne legyek egyedül és ne otthon legyek, hanem társasággal valahol a szabad levegőn. Ekkor lehet jókat beszélgetni és eltereli a gondolataidat és lehet aztán jobban is leszel, vagy másként érzel majd. S otthon zene hallgatás vagy olvasás. Ha jó könyvet olvasol, akkor szinte magad előtt látod a történetet, így ismét nem azon jár az eszed, hogy de szar ez a világ.
2015. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyankor csak fekszek az ágyban, és hagyom, hogy átjárjon ez az érzés, hogy minél előbb túl lehessek rajta. Sírni nem tudok, csak próbálom elviselni a súlyos ürességet, ami teljesen odaszögez az ágyhoz, és úgy érzem ki akarja sajtolni belőlem az életet. Zenét szoktam hallgatni néha, szomorú, melankolikus számokat, közben úgy érzem nem vagyok egyedül, hiszen aki megírta, az is így érzett, és a több ezer ember, aki hallgatja, azok is ismerik az érzést.

Ha ki tudok kelni az ágyból, akkor elmegyek sétálni, hátha kitisztulnak a gondolataim.

2015. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én rögeszmés-kényszeres vagyok, az egy kicsit más, de nekem is vannak módszereim hasonló esetekre. Leírom, hátha neked is beválik:

1. Megkérdezem magamtól, eszemnél vagyok-e vagy sem? Ha "nem" a válasz, akkor minden további gondolatom irreleváns, amivel nem érdemes foglalkozni, meg kell várni, hogy elmúljanak!

2. Tudatosítom magamban, hogy ez nem a valóság! Emlékeztetem magam, milyen vagyok "józanul".

3. A "beleélés" is segíthet, csak attól nekem teljesen lefárad az agyam, és mindig kockázatos, hogy nem lesz-e még rosszabb.

2015. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!