Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet extrovertált szociáli...

Létezhet extrovertált szociális fóbiás?

Figyelt kérdés

Akárhol olvasok a szociális fóbiáról, mindenhol megjegyzik, hogy visszahúzódó, introvertált embereknél jellemző, hogy extrém módon jelenik meg a visszahúzódás.


Én meg azt vettem észre magamon, hogy azért nem alakul normálisan az életem, mert tévúton kerestem a választ a saját problémámra.


Nem lehet, hogy valaki extrovertált csecsemőből azért lesz tinédzser korára introvertált, mert túl sok negatív hatás éri és kevés pozitív, de ettől még genetikailag ő extrovertált marad?


Minél többet hallok, olvasok az introvertált emberekről vagy ismerek meg közülük, annál erősebb bennem az az érzés, hogy én egyáltalán nem hasonlítok rájuk. Az ilyen emberek jól érzik magukat egyedül, egy könyv vagy számítógép társaságában, vagy magányos elfoglaltságokat választva. Vagy ott a másik jellemző tulajdonságuk, a kevés emberrel MÉLY kapcsolatok kiépítése.


Én annak ellenére, hogy a szociális fóbiások ingerszegény életét élem, nem tudom úgy elképzelni az életemet, hogy jól érezzem magam egy ilyen életben. Elképzeltem magam, hogy akár az otthonomból egy számítógép előtt ülve keresek nagyon sok pénzt, de az sem tenne boldoggá.


Vágyom az emberi kapcsolatokra, de szerencsétlen vagyok bennük és minél tovább tart ez az állapot annál több lesz a lemaradásom.



2015. aug. 23. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet, hogy valaki extrovertált csecsemőből azért lesz tinédzser korára introvertált, mert túl sok negatív hatás éri és kevés pozitív, de ettől még genetikailag ő extrovertált marad? "


Általában ez így van. Persze születésünkkor vannak már személyiségjegyeink, de alapjában véve a minket ért tapasztalatok és benyomások által válunk azzá, akik később leszünk.

2015. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szociális fóbia nem azt jelenti, hogy imád egyedül lenni, pont ellenkezőleg, vágyik az emberek társaságára csak szorongása miatt stresszként éli meg. Kicsit kettős dolog. Akikről te beszélsz azok nem fóbiások csak simán introvertáltak. Ugyan úgy vagyok vele egyébként mint te. ;)
2015. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbiás vagyok és bizony nem érzem túl jól magam egyedül. Pont ezért lettem depressziós. Ha introvertált lennék lehet, hogy észre sem venném.
2015. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szuperpocok ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a pszichológia egy olyan tudomány, amely mesterien ért ahhoz, hogy mindent túlbonyolítson.


Véleményem szerint, ez az extrovertált, introvertált dolog is egy eléggé túlbonyolított maszlag.


Szerintem ez egy teljesen közegfüggő dolog. Ha valakit olyan emberek vesznek körbe, akikkel nincs összhang, közös nevező, akkor magától értetődő az, hogy nem nagyon fog sokat hozzátenni a körülötte folyó társalgáshoz.


Ezt magamon is tapasztalom. Engem sokan tartanak introvertáltnak, és néha annak is érzem magam, mert nem beszélek sokat, de a másik oldalon meg k*rvára nem érdekel a téma, amiről folyik a duma. (Hol bulizzunk, hol hányjunk blabla)


Viszont ha olyan dolog kerül szóba, amiről bőségesek az ismereteim, és érdekel, akkor csak piszkavassal lehetne engem lecsendesíteni.

2015. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!