Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jóga tapasztalatok? Mennyivel...

Jóga tapasztalatok? Mennyivel lesz jobb a közérzetem, egészségem?

Figyelt kérdés

Egyetemen fel lehet venni tesinek :) Van, aki már próbálta? Szereti? Milyen hatásai vannak?


21/L



2015. aug. 28. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly??? Melyik egyetemen van ilyen? :D Remélem nálam is lehet ilyet. :O Amúgy nekem nővérem csinálja és nagyon imádja, felpörög tőle. Arról nem is beszélve, hogy vagy 20 évvel idősebb nálam de mindkettőnket kis egyetemistáknak néznek.
2015. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Debrecenben :D De ha már ennyire izgatott vagy tőle, akkor csak jó lehet :D
2015. aug. 28. 16:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak hallottam, hogy keleti tanok része, és inkább hagynom kéne. De pont annyira hiszek ebben, mint abban, hogyha eltörök egy tükröt, nem megyek férjhez :D
2015. aug. 28. 16:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallod jobban hangzik mint a középiskolai rémálom ahol belekényszerítettek mindenféle csapatjátékba és versenybe amit introvertált jellememmel eléggé megszenvedtem... :D A jógától ráadásul szép leszel és egészséges. :D Mások egy csomót fizetnek az órákért meg minden, itt meg még kötelező is (mármint tesizni)...
2015. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen :) Ó, de van itt minden :D Ping-pong, floorball, wellness, spinning, aerobik, pilates, még az a nagy labdás edzés is, amint csak rá kell ülni meg ilyenek :)
2015. aug. 28. 16:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon hasznos sok szempontból, főleg ha egyetemista vagy és stresszelsz a vizsgák miatt, de ízületeknek is jó, izmokat erősíti, légzőgyakorlatok növelik a tüdőkapacitást, oxigéellátottságot, stb. Rengeteg jó hatása van a szervezere, én nagyon ajánlom.
2015. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak hallottam, hogy keleti tanok része, és inkább hagynom kéne"


Többféle jógairányzat létezik, van, amelyik jobban foglalkozik az elméleti dolgokkal, van, amelyik kevésbé (pl. Hatha jóga). Szerintem nálatok is Hatha jógát tanítanak, az a legelterjedtebb Európában, ennél csak a gyakorlatok helyes végrehajtásával kell foglalkoznod, semmi olyan nincs benne, hogy valami keleti ideológiát rád erőltetnének. Mindenképpen egészséges, ha rendszeresen csinálod, segít kontrollálni a tested.


Én tanultam jógázni, csak ajánlani tudom. Ha jársz egy évet, akkor megtanulod az alapokat, és utána bármikor magad is tudod csinálni. Ha nyugodtabb típus vagy, akkor könnyebben megkedveled, ha dinamikusabb, izgágább, akkor lehet, hogy nem lesz türelmed hozzá. De ha érdekel, mindenképpen próbáld ki, csak előnyöd származik belőle.

2015. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a PTE-n jártam tesiként felvehető jógára, de az elég gagyi volt, utána évekig nem is csináltam. Viszont úgy fél éve elkezdtem itthon youtube videók alapján jógázni, és függő lettem. Nagyon szeretem csinálni, tényleg "felpörget", vagy inkább úgy mondamám, hogy élénkít, erősebb és hajlékonyabb lettem tőle.
2015. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!