Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pshihológus miben segit az...

A pshihológus miben segit az embereken?

Figyelt kérdés
nincs semmi komoly problémám, csak úgy gondolom jó lenne nekem elmenni. Kissebb problémáim viszont vannak pl nehezen ismerkedek, gyűlölök ismerkedni, nemtudok beszélgetni, nagyon nagyon határozatlan vagyok és ehez hasonlók
2008. szept. 8. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusok éppen az ehhez hasonló problémákban segítenek, kivéve akkor, ha vmi "elfajul" olyan mértékben, hogy a páciens gyógyszeres kezelést igényel. Ez esetben pszichiáterhez irányítják az embert, mert a pszichiáter orvos, így ő intézkedhet a további, komolyabb kezelésekben, míg a pszichológus nem.
2008. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is: pszichológus :D Hozzá menjél. Abban tud segíteni neked hogy feloldja benned a gátlásokat, kinyisson. De ezt ne úgy képzeld el hogy 3-5 alkalom. Ez általában egy hosszú terápia, legalább fél év, de inkább 1 év heti rendszerességgel. A pszichológus sokféle eszközzel dolgozik, beszélgetés, rajzterápia, kognitív terápia, ellazult állapotban vizualizáció, stb...


Semmiképp ne szégyelj el elmenni, megéri, hogy teljesebb életet élhess. Nekem is voltak hasonló gondjaim és nagyon sokat fejlődtem! Az ismerőseim alig ismertek rám a terápia végén. :D

2008. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Abban segít hogyan szabuljmeg sok ezer forinttól.

Szégyelni nem kell csak dönts le hogyan akrod kidobni a pénzad. A het 1 alkalmat meg ne hidd el.Az fogja mondani,hogy ha akarsz velem beszélni akkor hívjál fel.Megteszed és ad időpontot 2 hét mulva talán három.Szerencsés esetben negyven perc.Nekem volt,hogy tíz perc jutott.Arról nem is beszélve,hogy bukó volt.

Jól gondold meg.

2008. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én a testvéremnek a lábára láhuztam a garázs ajtót, a suliban egy kislány alól kihúztam a széket szerintetek nekem psihologus kéne hamar felkapoma vízet de nem tudom miért anyukámék elváltak és a 2 testvérem kiment londonba ez köze ehet ahoz ahogyan viselkedem ??
2012. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!