Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelentenek ezek. : Bipolár...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Mit jelentenek ezek. : Bipoláris affektív zavar jelenleg kevert tünetek észlelhetőek, organikus személyiségzavar, alkalmazkodási zavarok, enyhe mentális retardáció enyhe viselkedésromlással?

Figyelt kérdés
Ezeket nálam állapították meg,de nem tudom ezek mit jelentenek.

2015. szept. 6. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Ezt nem is kell neked érteni Csaba. Csak annyit, hogy pszichiátriai beteg vagy, és ezért gyógyszert kell szedned. A betegséged még kialakulóban van, de romlik az agyi képességed, és a viselkedésed. Úgy hogy szedd a gyógyszered, és ne vitatkozzál. az orvossal.
2015. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat kedves satya109,én sose vitatkozok az orvosokkal,én szeretném mindig megtudni mit jelentenek az eddigi megállapított dolgok,mivel még az alapbetegségemet se tudták megállapítani,mert állítólag olyan ritka kórképpel rendelkezem amilyennel Magyarországon még nem találkoztak és lehet pont ezért is vagyok erre ennyire kíváncsi.Egyébként ha megkérhetlek rá,legyél kedves engem inkább Gábornak szólítani,köszönöm.
2015. szept. 6. 10:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, kedves Gábor. Szerintem sokat megtudhatsz, ha ezeket a kifejezéseket külön külön beírod a Googliba, majd az eredményeket összerakod.
2015. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kedves satya109!


hogy őszinte legyek ezt tegnap megpróbáltam,de nem jutottam tovább,mint ezeknek a leírásaihoz és nem tudtam össze kapcsolni és ez engem eléggé bosszantott,azért is tettem fel itt ezt a kérdést.

2015. szept. 7. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig ennél többre ne nagyon számítsál. Itt a GY k-n alacsony a pszichiáter végzettségűek aránya.
2015. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen azt sejtettem,de azért reménykedtem és még mindig reménykedek.
2015. szept. 9. 13:48
 7/9 maryjane89 válasza:
100%

Szia,

Nem tudom pontosan a tüneteidet,de megpróbálom nagyjából megfogalmazni a diagnózisokat.

Bipoláris affektív zavar : pszichotikus fázis + depressziós fázis + hangulatingadozás + mánia


(pszichotikus fázis: nem eszel,nem alszol,másként reagálsz dolgokra, tévképzetek, téveszmék, realitásérzék "elvesztése";

depressziós fázis: nincs kedved semmihez, érdektelenség, motiválatlanság, aluszékonyság,fáradtság, izomfájdalmak, szociális hanyatlás, zárkózottság, személyes higiénia csökken stb;

hangulatingadozás: fenn-lenn, mánia: hiperaktivitás, valamit túlzásba viszel pl falás, sport, vásárlás, szerencsejáték,takarítás stb. egyéb kényszerek)


organikus személyiségzavar: az agy, fej, pontosabban a koponya sérülése után bekövetkező személyiségzavar, pl baleset következtében végbemenő személyiségzavar

az alkalmazkodási zavar, és a mentális retardáció vagyis mentális képességek csökkenése, hanyatlása + idegrendszeri változások (memória,koncentráció, figyelem,tanulási készség, motorikus, mozgási koordinációs készségek beszéd,írás,viselkedés)az valószínű az organikus személyiségzavar része,

vagyis egy trauma, baleset miatt olyan fejsérülés mehetett végbe,ami személyiségzavarhoz vezetett nálad, nem tudom, csak kérdem?!

2015. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és kedves maryjane89 nekem elég sokszor voltak olyanok,hogy elestem és nem egyszer nem is kicsit,hanem lépcsőről is gurultam már le és nagyon köszönöm szépen,hogy ilyen alaposan voltál kedves leírni ezeket a dolgokat,mert így nem találtam meg sehol sem,szóval nagyon hálás vagyok :-).
2015. szept. 18. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:
18%
Hogy a pszichiáter szerint hülye vagy, de ez nem jelent semmit. Normális pszichiátert én még nem láttam. Mindegyiknek utána lehet olvasni, írnak róla rengeteg csodaszép találgatást... szerintem keress egy másik orvost, vagy hagyd őket a francba. Gyogyit semmiképpen ne, ezekből mind elmúlik idővel.
2015. okt. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!