Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg igaz ez az állítás?

Tényleg igaz ez az állítás?

Figyelt kérdés

A pszichológusok,pszichiáterek azok akiknek a legnagyobb

bajaik vannak lelkileg(mentálisan)?-ezt mondják.

Tényleg csak az megy pszichológusnak vagy p.áternek akinek

van valami lelki baja? És ha van valami mentális betegségük

mert mért ne lehetne,hiszen ők is emberek,akkor ők is elmennek egy pszichológushoz vagy p.áterhez és ha pl.ők is

betegek pl.depresszió, skizofrénia stb.akkor dolgozhatnak

továbbra is vagy nem lehet addig dolgozniuk,amíg ezt egy

orvosi felülvizsgálat el nem dönti? Pl. ha valaki skizofréniás lesz az dolgozhat továbbra is?Gondolom depresszióval lehet dolgozni.


2015. szept. 6. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A skizofréniában szenvedők, ha megfelelő gyógyszerek hatása alatt vannak, akkor tudnak normál életmódot vinni, ám azt hiszem a vezetés és a komolyabb munka gátolva van nekik...de ez sok mindentől függ. A szakemberek közül elég sokan szenvednek neurózisban (depresszió, pánik, OCD, szorongás, étkezési zavarok és a többi).
2015. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg igaz.


Egyszerűen az ember előbb utóbb hazaviszi a betegségeket. Az orvos a tüdőgyulát, a szihomókus meg a lelki nyűgöket.


Én dolgoztam fogyatékos otthonban, ott se volt egyetlen mentálisan ép dolgozó. Napi szinten idéztük az Alíz csodaországbant, hogy itt mindenki bolond. nem is lehet másképp ha skizofréniával, meg mindenféle dührohamokkal vagy körülvéve egész nap....meg hát eleve olyan emberek állnak be ezekbe a munkakörökbe, akik valamilyen oknál fogva szimpatizálnak a betegekkel.

Ez jó is. Inkább egy kigyógyult embertől hallgatom meg hogy mit csináljak x tünettel, mintsem valakitől akinek személyes tapasztalata nincs.


Vagy ez, vagy az apátia.

2015. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindenki beteg, persze vannak közöttük betegek is (bár a súlyosak nem jutnak el a tényleges praktizálásig), de szerintem inkább jellemző, hogy "kisebb" problémáik vannak, pl. rendre gáz párkapcsolatokba mennek bele, nem tudnak megbékélni a kudarccal, ilyesmik. Aztán van egy csomó, aki régebben maga is beteg volt (általában depressziós) és ebből kigyógyulva szeretne segíteni másokon, meg vannak azok, akiknél a családban, baráti körben van a baj, és ez adja nekik a motivációt.

A súlyos betegek egész biztosan nem fognak ebben a szakmában boldogulni, bár az az igazság, hogy a dolgok mai állása szerint sehol máshol se, sajnos.

2015. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!