Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ó istenem hogy/hol tudtam...

Ó istenem hogy/hol tudtam elrontani ennyire az életem?

Figyelt kérdés
Leírom egy átlagos napom hogy tellik, reggel ha megyek az iskolába valahogy olyan érzetem van mintha engem figyelnének, beérek az iskolába helyet foglalok.. igy tellik el az idő (megjegyzem az osztályba épp hogy csak pár emberrel beszélek) mások felé nem merek nyitni, az osztályon belül már szerintem fullra rossz hírem van, egy senki vagyok. Az osztályon kivül meg az kavarog bennem, hogy aki az osztályomba van azok biztos másoknak is átadták a rosszat, pedig én tudom hogy belőlem sosem kaptak egészet, több vagyok annál amilyenek ők hisznek, csak sajnos nem tudok érvényesülni, folyton szorongok, nem tudom magam megvédeni, kerülök minden szitut. Hazafele menet pl. Ha hallok nevetést a közelembe mindig azt hiszem rajtam nevetnek. Otthon vagyok elgondolkozok, hogy ez a nap is milyen egy sz#r volt, soha nem fogok kelleni senkinek, mi lenne ha meghalnék. Egyébként társaságba szörnyen rossz a koncentrációm, van olyan is hogy az egész osztálynak figyelnie kell és én meg elgondolkozok más irányba és ha felszólítanak azt se tudom mi van azt megint ott vagyok hogy jól beégtem. :( visszatérve a koncentrációra van hogy zaj van a háttérbe és már a fülembe beszélnek és olyan mintha pszichésen nem akarnám odafigyelni vagy én nem tudom... nem merek visszakérdezni, mert tudom a másik fejébe meg az zajlik le, hogy "ennek magyarázhatsz" erre felek egy fejbiccentésel stb.. Nem tartom magam ostobának, de úgy viselkedem. Írásban sokkal nyugodtabb vagyok, sokkal könnyebben is megy a barátkozás, volt hogy igy ismertem meg egy embert, de szerintem a való életbe rám se ismerne. Na jó egyszer ennyi elég. Kössz, hogy elolvastad :)
2015. szept. 8. 01:31
 1/4 anonim válasza:

Először is helyesírást megtanulni :) Komolyan mondom.

Nem tudom hány éves vagy, gondolom tini, úgyhogy csak azt tudom mondani, nyugi, lesz jobb is. Én 26 éves vagyok, nagyjából 19 éves korom körül kezdtem elkezdeni kinyílni. És mostanra se mondom azt, hogy befejeződött a folyamat, de ha visszatekintek az elmúlt 5-6 évemre, rengeteget változtam, fejlődtem.

Rajtad múlik. Foglalkozz azzal ami érdekel. Én a meditációt is ajánlanám, bár embere válogatja.

Csak azt tudom mondani, amit a 10 évvel ezelőtti magamnak is tudnék tanácsolni:

Élvezd az életet és ne görcsölj annyit.

Ne félj. Amikor anyámnak elege lett abból, hogy félek a pókoktól, fogott nekem egy nagy kerti példányt és a kezembe nyomta. Sírtam, remegtem, könyörögtem, hogy hagyjon, de hajthatatlan volt. Megfogtam a pókot, azt hittem, összeesek a félelemtől. 2 percig tartani kellett. Én 4 percig bírtam. Nem mondom, hogy megszerettema pókokat, sőt, a mai napig nem én fogom meg őket, hanem a párom, de a páni félelem elmúlt.

Amikor az egyetemen előadást lehetett tartani, és ez sokszor előfordult, én mindig kihúztam magam, és titokban irigyeltem aki fel mer szólalni. Aztán anyám jutott eszembe, meg a pók. Jelentkeztem előadást tartani. Először persze csak kisebb csoportnak. Remegtem megbicsaklott a hangom, és naná hogy ezt észre lehetett venni. Na, de megcsináltam! És még jó párszor megcsináltam...ma már gond nélkül kiállok nagyobb közönség elé is, ha úgy van. Bár nem kell, hogy kiálljak, de a lényeg, hogy ismerkedni is tudok, beszélgetni, stb.

Szóval röviden:

helyesírás

a félelmet le kell győzni

élevezd a fiatal éveidet, és foglalkozz azzal ami érdekel :)

Még a meditációt is ajánlanám, bár ezt embere válogatja. Nekem is ajánlották mikor 16 voltam, de csak nagyjából 23 éves korom körül fedeztem fel igazán magamnak. Az a helyzet, hogy az utat magadnak kell megjárnod. Mindig úgy van, jó esetben, hogy az ember tanul, folyamatosan. A mai eszemmel rengeteg mindent másképp csinálnék mint régen, és biztos vagyok benne, hogy mondjuk 5 év múlva is lesz egy csomó minden a mai énemben, amire azt mondom hogy mennyire más voltam.

Ne az határozzon meg, hogy vajon mit gondolnak rólad mások, hanem, hogy Te mit gondolsz magadról? Illetve inkább, Te mit akarsz kihozni magadból? Hogyan tudnd kihozni? Ilyesmi kérdéseket is érdemes feltenni.

Mindenesetre valószínűleg 5-10 év múlva már csak nevetni fogsz mostani önmagadon. :)

2015. szept. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Na, a meditációs részt sikerült kétszer leírnom :) Hiába, hosszú volt a mai napom :D
2015. szept. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ilyen a napom:(
2015. szept. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tizenévesen én is így írtam volna magamról. Teljesen reménytelen vagy, és még bele is magyarázod a fejedbe hogy milyen vagy. Szerintem az a valóság, hogy észre sem vesznek a társaid, csak az a pár ember akivel beszélsz, és ennyi. Ha helyedbe lennék, mostantól elkezdeném trenírozni magam.

A külső annyira fontos, hogy igényesen nézzél ki.

Ha nem sportolsz, kezd el, én úszással kezdeném, mert a víz nyugtató hatással van a pszichére. Oldja a szorongást. Érdemes küzdő sportba is belevágni (karate vagy box), ha lány vagy, még menő is lennél. Az ilyen sportok azért szükségesek, mert kialakítja a személyiségben a küzdeni akarást, versenyszellemet, és az élet legtöbb területén erre nagy szükség van.

A beszéd a legfontosabb, önbizalmat ad!! Elmennék egy beszédtréning tanfolyamra, ahol megtanítják, hogy kell felszólalni mások előtt, meg kell tanulni jól vitázni, érvelni. Megvédeni magad!!

Másik, ami szerintem a legfontosabb a pozitív hozzáállás, ahelyett, hogy belemagyarázod magadba, hogy senkinek nem kellesz, rossz a híred, senki vagy, azt hiszed rajtad nevetnek. Ezeket verd ki a fejedből, mert nagyon lehúzza az energiáidat. Ahogy elkezded emészteni magad, már az első rossz gondolatot el kell kapni, és helyette lecserélni építő mondatokra->pl: ezentúl jobban leszek, odafigyelek magamra, jól fogom érezni magam, beszélni fogok a társaimmal stb..

Meditáció: próbálj lepihenni, elmerülni magadban, csukd be a szemed, és hallgass videókat: https://www.youtube.com/results?search_query=aykontroll+pozi..

Szerintem a kedved is jobb lesz tőle!

Sok kitartást!

2015. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!