Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan beszélhetném rá magamat...

Hogyan beszélhetném rá magamat, hogy ne vágjam fel az ereimet, amikor úgy érzem, csak ezt tehetem?

Figyelt kérdés

2015. szept. 10. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Hányszor érzem én is ezt te jó ég..dehát semmi értelme nem lenne
2015. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azon gondolkozz el, hogy bár lelkileg nagyon fáj a mostani állapotod, mégis segítségért ide írtál, pedig már megtehetted volna. Ez jó dolog, de próbálj segítséget kérni, kapaszkodni bármibe ami segíthet, ami jó érzés neked. Hiszen van kiút ebből hidd el. Persze ez az út nem tablettákon át vezet :)
2015. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jusson eszedbe, hogy volt pár barom aki megcsinálta, és azon kívül hogy ő lett az "önygilkos lány" és 5 éve takargatja a csuklóját, semmi következménye nem lett. Butaság, abban a pillanatban hogy látod mennyire vérzik, rá fogsz jönni hogy nem is ezt akarod.
2015. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Minden embernek vannak problémái, nap mint nap, amikkel szembe kell néznünk. De az ilyet soha nem értettem, aki saját magának árt, vagy akar ártani. Ha eleve nem jó helyzetben vagy (nem akarok káromkodni, pedig az illene ide, tudjátok, a három betűs szó, ami sz-el kezdődik, csak félek, törlik a kommentet :D), nem az lenne az első, hogy mielőbb kimássz ebből a nem jó helyzetből? Miért tennéd magadat még nagyobb nem jó helyzetbe? Miért pazarolnád ilyen butaságokra az idődet, holott azt sokkal hasznosabban is eltölthetnéd, mondjuk úgy, hogy félreteszed a problémáidat egy időre és relaxálsz, nézel filmet, zenét hallgatsz, az élet jó dolgaira koncentrálsz, vagy (!), nem leszel gyáva és szembenézel az élettel. Egy normális felnőtt ember, akinek van egy kis esze, sosem gondolja ilyenre. Nekem is milliónyi bajom van, milliószor akartam meghalni, de látod, mégis itt vagyok. Csak a tinik ilyen ostobák, hogy követik ezt a divatot, hogy jaj, felvágom az erem, mert az annyira jó érzés. Csak azt tudom javasolni, hogy nőj fel, és tegyél be egy kis rockzenét (vagy amit szeretsz). Élj!
2015. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszihológus.
2015. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pl azért, mert elég horrorisztikus és sokkoló azokra nézve, akik megtalálnak. Tudod, egy emberben van pár liter vér, elég csúnya látvány, ha telefröcskölöd a fürdőszobát és vérben úszik a kád. Kellemetlen utána takarítani..))

Ráadásul, nem is biztos, hogy sikerül. Ha csak félmunkát végzel, magad is szembesülsz a látvánnyal, ettől "kissé" bepánikolhatsz és már nem kis akarsz annyira meghalni.

De komolyra fordítva a szót, keress egy pszichológust.

2015. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kezdj el azon gondolkodni, hogy mi az a legfőbb ok ami miatt felvágod az eredet.

Ha azt megoldod akkor már nem is lesz ilyen gondod.

2015. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha felvágod az ereidet akkor vége a játéknak. Úgy mész el, hogy nem hagysz magad után semmi maradandót. Az ellenségeid úgy fognak visszaemlékezni rád, hogy milyen gyenge voltál, ráadásul a családodat is elintézed ezzel lelkileg. Szóval tényleg ezt akarod?
2015. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!