Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Tudnátok segíteni?

Mit csináljak? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem... Talán a problémám nem akkora probléma külső szemmel, mint a fejemben. Szóval. Húgommal élek egy szobába 15 éve. Most leszek 19 éves. Fiú vagyok. Már alig bírom, hogy nincs itthon egy nyugodt percem sem. Egyszerűen már nem bírom elviselni, hogy nem tudok megnézni egy filmet úgy hogy totál egyedül nézzem, nem tudok úgy tévét nézni hogy ne lássa hogy mit csinálok, a gépen sem tudok úgy csinálni semmit se, hogy arról ő ne tudjon. Még ha nem is szándékosan, de mindent tud és lát. Egyszerűen szükségem van privát szférára legalább egy-két napra, amikor az egész házban totál egyedül vagyok, és nyugodtan csinálhatok bármit. De ilyen nincs sosem, és ez már kezd az őrületbe kergetni. Eltudnék menni valahova hogy egyedül legyek, de én itthon szeretném ezt a magányt. Ma hazajöttem, és reméltem hogy nem lesz itthon senki, mivel tesóm is kolis, és csak pénteken jönne haza. Erre este beállít ő is, mivel beteg. Most pedig valami érzelmi kavalkádba kerültem. Egyszerre van sírhatnám és vagyok ideges. Bizsereg az agyam, majd szét csattannak az ereim. Mit javasoltok, hogyan tudnám ezt leküzdeni? Mit kellene tennem? Egyszerűen anyám érdeklődése is csak felidegesít és nem tudok neki normálisan válaszolni, csak ilyen gorombán. Segítsetek légyszi.

2015. szept. 10. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Beszéld meg ezt a családoddal, higgadtan, nyugodtan.

Teljesen érthető, hogy egy 19 éves fiúnak (férfinak?) szüksége van egyedüllétre, magányra, nyugalomra, privátszférára. Valószínűleg minden idegeskedés és stressz ebből fakad, már ami a családodon csattan.

Nem tudom, mekkora házban/lakásban laktok, hol lehetne kialakítani valamilyen sarkot, ami csak a tiéd, ahol nem lát senki, ahol nem nyit rád csak úgy senki.


Erre minden embernek szüksége van időnként, kinek gyakrabban, kinek ritkábban. Teljesen természetes igény.

2015. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!