Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan sikerült legyőznötök a...

Hogyan sikerült legyőznötök a szorongást, félelmeket, pánikot?

Figyelt kérdés
Voltam depressziós, voltam jobban, voltam többször pánikbeteg, és ami ezeket mind körülölelte a generalizált szorongás. Gyermekkoromban is stresszes voltam, sok mindentől féltem, görcsben volt a gyomrom. Nem is emlékszem nagyon olyan időszakra, amikor egyáltalán nem szorongtam valami miatt. Persze anno vizsgáknál, idegen társaságban (stb) ez csak fokozódott. Izzadtam, remegtem, a hangom a magas c-hez próbált konvergálni. Most megint rosszabb időszakomat élem, nincs úgymond cél az életemben, sem motivációm. Sajnos most odáig jutottam, hogy a feladataimat sem tudom ellátni, néha a konyháig sem tudok kimenni. Az a baj, hogy már a legalapvetőbb dolgok is szorongást idéznek elő (pl. lemenni a boltba, felhívni valakit). Nagyon kimerült vagyok, a pulzusom rendkívül hamar felmegy (némi tachycardia is közrejátszik), ez pedig tovább generálja a stresszt. Kíváncsi vagyok, hogy más is érzett-e már így, s hogyan tudott túljutni ezen. Akár privátban is beszélgethetünk, tapasztalatot cserélhetünk, vagy csak eltereljük egymás gondolatait. Pszichológushoz 5-6 éve járok (sajnos anyagiak miatt most már csak ritkán), egy ideig Xanaxot szedtem.

2015. szept. 14. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos a problémád oka az, hogy nincs célod. Legalábbis szerintem, ugyanez volt velem, de amint leltem egy célt, azóta minden más! Amúgy beszélgethetünk, ha szeretnéd, hátha tudok segíteni, tippeket adni.
2015. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Antidepresszánssal.

Nem tudom te mit kínzod magadat. Ilyen szinten a dalai lámához is mászkálhatsz az sem fog meggyógyítani szavakkal.

2015. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Generalizált szorongást, pánikbetegséget, depressziót pár szem xanax-al nem lehet megszüntetni Ezek önmagukban is komoly betegségek. És nem pszichológus kell hozzá, hanem akár TB-s pszichiáter. És az nem kerül pénzbe.
2015. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nálam ugyanez van. Próbálok apró lépésekben haladni, de most komolyan, minek? Olyan elhanyagolható a fejlődés, hogy ezzel a tempóval 200 év kéne ahhoz, hogy egy egészséges 20 éves szintjét megüssem. Az csak hab a tortán, hogy ezt az emberek nem értik (még a közeliek sem), csak rontanak a helyzeten. A legszebb mikor hatszázadszorra is elkérik a személyimet a boltban, és ugyanúgy hebegek, habogok, remegek mintha az első ilyen lenne. Találtam pár éve egy célt, egy lányt, majdnem össze is jött, de mióta vége, azóta minden még rosszabb. Félek az ilyenek, mint mi, nem vagyunk e világra valók, és ezt a szenvedést csak egy valami oldhatja fel.
2015. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezért is tettem fel a kérdést. Kíváncsi volnék, hogy sikerült-e valakinek kijönni gyógyszerrel, vagy anélkül. A szakszövegek, megkérdőjelezhető kutatások nem érdekelnek. Nem vagyok gyógyszerpárti. Viszont, ha tényleg segíthet, akkor ráfolyamodok. Viszont ismerősi köreimben még nem találkoztam olyannal, akinek segített volna. Ezért is van bennem tartás.


Utolsó, Neked pedig privátot írtam. Köszönöm a válaszokat, várok még sorstársakat!

2015. szept. 15. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Én pánik beteg voltam, és gyógyszer nélkül is átment rajtam.
2015. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veletek skacok! Én is szívok mostanában ezek miatt,és jó tudni azért,hogy nem csak én. Én szeptemberben mentem el először ezzel pszichológushoz,depressziót,szorongást meg néhány fóbiát állapított meg+ egy rakás önútálat a részemről,meg önvád,hogy elcseszem az életem...Sok szar történt velem tavaly,és a fene se tudta,hogy ez lesz belőle :( Mindig azt kérdezem mit rontottam el...
2015. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen furcsán megnyugtató, s közben szomorú, hogy nem vagyunk egyedül, sőt. Viszont legalább nem érezzük magunkat annyira másnak, kívülállónak, hiszen sokan élnek ezzel együtt. Én is gyakran kérdezem magamtól, hogy mit rontottam el... nagyjából a válaszok is megvannak, de már nincs mit tenni ezzel. Viszont úgy érzem, hogy nem a hibáimtól kezdtem szorongani, mind inkább a hibáim már a szorongásom következményei voltak.
2015. szept. 17. 09:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem ez egy ilyen ördögi kör...rossz az ember önképe,nincs önbizalma,rossz kedvű,és a helyett hogy kijönne belőle,a barátoktól,ismerősöktől is elszakad,hiszen ők nem tudják mi a baj,talán erre gondolnának utoljára.Én ma rágoogleztam,és szerintem ez egy szimpla depresszió a részemről,amit nem tudom hogyan,de meg fogok oldani :) Na,jó ez már túl pozitív gondolkodás,de a vonat alá fekvés csak mint végső megoldás szerepel a terveim közt :D Apropó kedves kérdező,most olvasom,amit kiírtál,és tényleg nem semmi...:S 0,25-ös xanaxot én is beveszek néha...:) De az elmúlt 2-3 hónapban nekem sem volt valami rózsás a kedvem,és gyakran van sírhatnékom :') Mindenesetre ha gondolod írhatsz privátban,aztán hátha tudok valami jót mondani,már ilyen vak vezet világtalant alapon :"D
2015. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ördögi kör az efféle betegség, több szempontból is. Nálad valóban a depresszív tünetek mutatkoznak szerintem. Írtam egyébként!
2015. szept. 18. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!