Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy leküzdjem...

Mit tegyek, hogy leküzdjem ezt a fajta félelmem?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és az érettségi óta egyre rosszabbul érzem magam a bőrömben (nincsen köze az érettségihez, csak azóta érzem egyre rosszabbul magam).Egész nyáron kisebb depresszióban voltam, de ezek a depik kb. 1 hétig tartottak. Augusztusban bele estem egy nagyobb depresszióba ami kb. 2 hétig tartott, aztán kb. 1/ másfél hétig kijöttem belőle, próbáltam az élet szép oldalát nézni, Sajnos elkezdődött a suli, új iskolába mentem, és azóta folyamatosan sírok nem látom értelmét az életemnek. Soha nem voltam még igazán boldog, de mindig láttam kiutat/reményt, hogy még lehetek az. DE sajnos ez a remény mára már elszállt. Szeptember eleje óta mindennap sírok, nem érzem magam jól a bőrömben. SZÉGYELLEM MAGAM :( Sajnos én voltam az első felelő az egyik tantárgyból és ki kellett menni, ott még tartottam magam, mondtam pár szót, de ahogy vége lett és leültem, elkezdtem sírni, pedig 3-mast kaptam. A sírást nem tudtam abbahagyni, pedig próbáltam és volt is, hogy sikerült, de utána rögtön jött továbbra is a könny a szememből. Na most ez a felelés tegnap volt, és azóta még jobban ürességet érzek magamban, tegnap óta ha 10x nem fordult meg a fejemben, hogy öngyilkos leszek, akkor egyszer sem. Sajnos nem látom már egyáltalán értelmét az életemnek. Mit tegyek, hogy helyre jöjjek? Elfogok menni pszichológushoz, de ahhoz is maximum jövőhéten tudok. Amit tudni kell rólam, hogy 2 hónap múlva 19 leszek, és soha nem volt még barátom. Igazából a külsőmmel van a legnagyobb bajom, és erre vezethető vissza mindenféle szomorúságom, lámpalázam stb.. Az is még jobban szomorúvá tett, hogy körülöttem minden barátnőmnek van barátja, csak nekem nincs és szerintem senkinek nem is tetszem, aki számomra szóba jöhet. Akiknek idáig tetszettem az vagy öreg volt, vagy igénytelen. Na most velük nem fogok összejönni, azért remélem ezt megértitek, és nem kapok olyan komenteket, hogy "jaj ne a külsőre menj stb stb.". Borzasztó rosszul érzem magam a bőrömben. Egyszerűen nem értem, hogy én miért nem tetszhetek senkinek? Ha végre én is tetszenék valakinek, aki nekem is megfelel, akkor lehet, hogy ez a lámpaláz féleség is elmúlna vagy legalábbis nem félnék ennyire előadást tartani. Mit tegyek, hogy tetszek valakinek? (Tudom, több kérdést is feltettem ami talán nem egy téma, de azért jó lenne ha kapnék rájuk válaszokat) Köszönöm :)

Egy elkeseredett 18 éves lány.



2015. szept. 18. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
én nagyon féltem az éretségitől és én pont utólsó évben voltam depressziós...pont amikor oda kell tenni magad tejlesen.Ne tud meg milyen nehezen ment...Maga a depresszióval is küzdeni,plusz tanulni teljes gőzzel az éretségire.Tehát úgy mentem éretségire,hogy semmi esélyt nem láttam.DE MÉGIS SIKERÜLT.Amúgy küldj egy képet magadról priviben ha szeretnéd! :)
2015. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy sikerült? :)
2015. szept. 18. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztam magamban.Csak annyi volt elottem,hogy ez biztos sikerul...akarmennyire is fajt a depresszio.Ahogy latom,hogy teged leginkabb a kulsod zavar.De biztos nem vagy csunya..hiszen egy fiatal 19 lany vagy!
2015. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!