Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valamelyik budapesti...

Van valamelyik budapesti kórházban olyan PSZICHIÁTRIAI osztály, ahol költségmentesen meghallgatnak/ megvizsgálnak valakit? Ha igen, előtte be kell jelentkezni telefonon? Amennyiben tudnátok javasolni ilyet, írjatok kérlek!

Figyelt kérdés

2015. szept. 28. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van TB-d, akkor ingyenes bármelyik közkórház pszichiátere.

Először el kell menni a háziorvoshoz és kérni beutalót a pszichiáter szakorvoshoz úgy, hogy nagy vonalakban vázolod a problémádat. Utána ezzel a beutalóval be kell jelentkezni a pszichiáterhez, aki majd kikérdez téged arról, hogy miért is vagy ott, és ha olyan súlyosnak ítéli a helyzetet, akkor javasolhatja a befekvést a pszichiátriai osztályra, ahol majd megfigyelnek téged és további teszteket végeznek.

2015. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Huu nagyon szépen köszönöm a választ!
2015. szept. 28. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én pont ma voltam pszichiáternél, nem kellett beutaló
2015. szept. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves 3., és hogy mentél oda? Egyszerűen bejelentkeztél helyben egy beszélgetésre, egyéb vizsgálatra?
2015. szept. 29. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is minek kéne még a háziorvost is beiktatni, hogy azzal is menjen az idő, gyártsa a papírt és feltartsuk a többi beteget? (Sok egyéb szakrendelésre is igaz. Azért az ember sok tünetnél elég jól ki tudja választani, hogy hova kéne menni és amit a legkevésbé kíván ilyenkor, hogy a darab papírért ott üljön az influenzás, meg ki tudja milyen betegek között másfél órát a háziorvosi rendelőben)
2015. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, kérni kellett időpontot, kb 1 hónapra adtak, aztán a vizsgálaton ugye a szokásos, mi a panasz, stb, teszteket kellett kitölteni, nem vészes egyáltalán :)
2015. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én csak odamentem és időpontot kértem, nem vontam be a háziorvost
2015. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A háziorvos beiktatásának az az előnye, hogy panasz esetén kivizsgáltat, és előzőleg ellát gyógyszerrel és tanácsokkal. Nem mindenki tudja megítélni, hogy mi az ő betegsége. Ha azonnal a pszichiáterhez kerülsz, ő nem tud téged visszautalni laborvizsgálatra, röntgenre, EKG re. Felírja a gyógyszert, azt mehetsz, ha közben vért vizelsz is. Nem az ő dolga, nem is érdekli.
2015. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 homo ludensz ***** válasza:

A pszichiáter ha lelkiismeretes elküld laborvizsgálatra főként miután szeded az általa felírt gyógyszereket.

A minap olvastam hogy egy csepp vérből meg tudják határozni hogy depressziós vagy e és ha igen annak milyen szakaszában.

Sajnos nem tart még itt a magyar eü. de reménykedjünk.

2015. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!