Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz az, hogy egy függő...

Igaz az, hogy egy függő örökre függő marad?

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek erről? Drogfüggő voltam 8 évig, fél éve vagyok tiszta. Valahogy nem akarnak összejönni a dolgok, állandó a "kattogás", tudom, hogy nem megoldás a gyógyszer sem, (bizonyos nézetek szerint az is drog)de egyelőre biztos nem menne nélküle. A családom (szüleim) türelmetlenek, mert még mindig nincs munkám, meg "miért kell még mindig zabálni a Xanaxot?" Lehet, hogy baj az, hogy én úgy érzem, hogy ennyi év használat után ez egy kicsit, hosszabb folyamat? (szerintem nem baj) Érzem azt is, hogy továbbra is függőként funkcionálok, az élet minden területén. Ez az a bizonyos dolog ami így fog maradni? Többször próbáltam már eddig is leállni, de általában mindig akkor estem vissza amikor elkezdtem önsegítő csoportokra járni, mert akkor biztos, hogy találtam (vagy engem talált meg valaki) akivel egy idő után csoportok végén mentünk kenni. A rehab is csak arra volt jó, hogy több anyagos ismerősöm legyen. Így ezek számomra kilőve. Most folyamatosan járok pszichiáterhez, de kevés. Mégis mit csináljak?

2015. okt. 6. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
A legnagyobb baromság a világon!
2015. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első megszületett, 4 hónaposan meghalt fiam utáni gyászomban, mivel nem tudtam feldolgizni,ittam. 3 hónapig.Azóta alkoholista vagyok. Igaz, 12 éve nem ittam. Ez reális megítélés vajon?
2015. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nyilván nem reális megközelítés, és nem lehet megbélyegezni egy embert sem egy életre. Én szerintem 3 hónapon át tartó fogyasztástól még nem is lesz vki függő. Én nem arra gondolok most, hogy a körülöttem lévő emberek szemében függő maradok-e (abban biztos vagyok, hogy az ő nézőpontjuk szerint igen) hanem az én személyiségemben lehetnek-e olyan változások ez alatt a 8 én alatt, ami miatt örökre szükségem lenne valamire amivel kompenzálok, mert most erre van folyamatos igényem. Ronthat a helyzeten az, hogy én ezt nem felnőttként kezdtem, hanem 15 évesen, amikor még alapból nem volt agy kifejlett személyiségem. Igazából ezért sem tudok hova visszatérni, nincs viszonyítási alapom.
2015. okt. 6. 18:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Le lehet szokni ténylegesen, de nagyon nagyon sok akaraterő kell hozzá. Ez egy lassú folyamat, sokáig elhúzódhat. A szüleidnek talán nem azzal kellene foglalkoznia most, hogy van e munkád xanaxot szedsz stb. Ne törődj az ilyen jellegű beszólásokkal. Nem voltak függők, nem érthetik. Viszont te voltál, és ha nem akarsz a saját posványodban elsüllyedni, akkor kapj észbe időben! Bármilyen nehéz is, senki nem segíthet rajtad igazán, csak te magad! Sem a rehab, sem a csoportok. Csak te. Ha te eldöntötted, hogy végleg leteszed, máshogy éled az életed, boldog leszel, lesz családod, és munkád, akkor itt az ideje belekezdeni! Nehéz lesz, de ha tényleg nagyon akarod, menni fog. Legyél erős, tedd meg saját magadért. 8 év után is van még élet, rengeteg év. Éld teljesen. Később megbánnád hogy anyagra pocsékoltad az időd, mikor annyi minden mást csinálhattál volna, annyi minden lehettél volna, annyi mindent adhattál volna másoknak az életben. Tudod alapjáraton rossz ember nincs, a döntéseink tesznek azzá akik vagyunk. Most nálad van a döntés. Kezdj bele.
2015. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A függőség nagyon ritkán szüntethető meg. Megoldás lehet, hogy a függőséget egy hasznos dologra (pl.: testépítés, kertészkedés, horgászás, stb.) tereled át, lehetőleg magas szinten képzett terapeuta segítségével. Ha kérdésed van, írjál privátban.
2015. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kérdés igazából azért fogalmazódott meg bennem, mert mikor rehabon voltam a következőket hallgattam naponta. "ez egy velünk született betegség" és "én is tovább örökíthetem a gyerekemben" a kedvencem:"követni a 12 lépéses programot" (máig nem tudnám felsorolni a 12 lépést)és persze a mottó "CSAK A MAI NAP" Lehetségesnek tartom azt, hogy szerepe lehet a genetikának, (még több szerintem a rossz családi példának)azt viszont brutálisnak tartottam, hogy ott álltam 19 évesen, és közölték velem, hogy "halálos betegségem van, ami egy életen át tart, minden nap meg kell küzdenem vele, és ha már ez megvan és családot alapítok jó eséllyel a gyerekem is függő lesz" Most komolyan, ezzel akarnak életkedvet verni egy emberbe?
2015. okt. 6. 18:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Te még mindig függő vagy, a xanax féle nyugtatók baromi erős függőségben tartanak, leszoktál az eredeti szeredről, átszoktál a xanaxra. Mondjuk nem ártana ha megmondanád, hogy mit toltál.

Ez a függőség egy életre szól, úgy néz ki, hogy ha tiszta is vagy már egy huzzamosabb idejig, de valamiért újra szerhez nyúlsz, szinte ugyan ott folytatod, ahol abbahagytad.

2015. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok beszámolóban vallanak arról leszokott drogfüggők, hogy egy olyan elfoglaltságot találtak a drog helyett amitől ugyanúgy függők lettek viszont kevésbé károsítja a szervezetüket.

Valakinek a xanax, másnak a mértéktelen sport vagy jézus imádata.

Örökre függő maradsz, de jobb hogyha te választod meg a függőséged tárgyád és nem fordítva.

2015. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A józanság nem cél kell, hogy legyen, hanem eszköz. Miért akarsz józan lenni? Mit szeretnél elérni az életben? Mi az amiben akadályoz az anyag? Ezeket a kérdéseket érdemes megválaszolni magadnak.


Sajnos az kevés, hogy tiszta vagy. Mivel csak kivettél valamit az életedből (az anyagot) de nem tettél semmit a helyére. Ezért esnek vissza 90%-ban azok akiknek az egyetlen céljuk józannak maradni.


A Xanaxról. Sajnos én is rákattantam. Próbáltam letenni (szép fokozatosan, orvosi felügyelettel), majdnem meghaltam. Volt heroinisták azt mesélték, hogy rosszabb az alprazolam (a Xani hatóanyaga) elvonás, mint a heroiné. Folyamatos fizikai fájdalom, öngyilkos gondolatok, iszonyatos mértékű szorongás. Úgyhogy amint lehet kezdd elhagyni, mert a legádázabb ellenségemnek nem kívánom az elvonását.

2015. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan tényleg állj neki lerakni. Keress magadnak egy párt aki megbecsül és önmagadért szeret. Én bélyegeztem, aztán iskolaváltás miatt találtam magamnak egy cuki srácot. Nagyon aggódott értem. (Mikor járni kezdtem vele, már 7 hónapja voltam tiszta, de szenvedés volt minden perc. főleg flashback után) Aztán azt mondta segít nekem, hogy ne essek vissza, mert mikor találkoztunk már anyagot akartam volna venni. Segített, fájdalomcsillapítóval. Azóta azt szedem, sajnos nem elég. De már elkezdtem leállni róla csak sajnos flashback miatt mindkétszer visszaestem. :(
2015. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!