Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy tenyleg fel kene...

Lehet, hogy tenyleg fel kene keresnem egy pszichologust?

Figyelt kérdés

-Gyakran vagyok depresszios

-Elegge lobbanekony vagyok es olyankor nem tudom magam visszafogni

-Sok ismerosom mondta mar hogy erdemes lenne felkeresnem egyet

-Olvastam a pszichopatasag tuneteirol, mert azt mondtak, hogy az vagyok. A kb 12-bol 8-9 igaz ram(nem csak en gondolom igy), 3 utan pszichopata az ember elvileg hivatalosan.



2015. okt. 23. 18:46
 1/3 Mumusan válasza:
Keress fel egyet ha az megnyugtat.
2015. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor válasz pszichopatává ha elkezdessz embereket ölni vagy ilyen álmaid vannak. Én is lobbanékony természetű vagyok mégse megyek az utcára lövöldözni. (Ha viszont vannak ilyen álmaid akkor lehet nem árt.)
2015. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pszichopátia azért nem annyiból áll, hogy kimész az utcára, lehenteled a fél sort és hazamész meginni egy sört, hogy jajj már megint milyen napom volt...

Robert D. Hare - Kímélet Nélkül c. könyve sok dolgot letisztáz a pszichopátiával kapcsolatban, érdemes elolvasni. Tényleg nem csak az lehet pszichopata, aki megöl valakit brutálisan.

Az, hogy gyakran vagy depressziós... Biztosan depresszió vagy már a sok "netes okosság" tett be az elmédnek és a megfázást is azzal magyarázod?

A lobbanékonyságnak kevés köze hozzá, vannak napok, amikor három szó után ordítani tudnék és meg is teszem, no -főleg utána- nem érzésmentesen. Ennek ellenére köszönöm, jól vagyok.

Ha lenne egy egyértelmű teszt, jól jönne az emberiségnek, hidd el. Gyanítom, hogy messze vagy a pszichopátiától mint Makó Jeruzsálemtől. Egy hivatalos teszt sosem lesz 10 kérdés, inkább 100, akár több is.

Ezek a minitesztek pedig viccesek, mert eszement tévképet tudnak kialakítani önmagadról. Bemesélteted magadnak, hogy uborka, miközben paprika. Érted?

Érzéseket képes vagy érezni úgy igazán mélyen? Bánat, gyűlölet, szeretet, öröm? Mit jelentenek ezek a számodra? Hazugságokkal hogy állsz? Képes vagy összetetten, logikusan hazudni úgy, hogy ne cáfold meg magadat 10 mondattal későbbre több alkalommal?

Ez csak két ...apróság..., ami mindig nem elegendő ahhoz, hogy hivatalosan is kétlábon járó pszichopata legyél, bár már gyanúra adhat okot.

Természetesen a szakember felkeresését javaslom, sőt, ajánlom is. Még magukat egészségesnek érző embereknek is.

Sok apróság vagy mélyre ásott probléma felszínre kerülhet, ami már lehet, hogy több évtizede jelen van. Nem tudom, hány éves vagy Kedves Kérdező, ám első körben lehet, hogy szüleiddel kellene leülnöd beszélgetni, akár a segítségükkel, KÖZÖSEN szakemberhez fordulni. Nem kizárható az sem, hogy már náluk elindult a probléma, te pedig eltanultad, ekképp reagáltál...

2015. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!