Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dependens személyiségzavarból...

Maryjane89 kérdése:

Dependens személyiségzavarból kigyógyulni?!

Figyelt kérdés
Van köztetek dependens személyiségzavarban szenvedők, esetleg borderline és bipoláris tünetekkel?

2015. okt. 25. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A családomban van. Azért nem fog ebből kigyógyulni, mert öreg már és nincsen rálátása a sját zavarára. (nincsen betegségtudata)

Fiatal korban, megfelelő belátás esetén viszont sikeresen kezelhető pszichoterápiával.

Mit értesz borderline és bipoláris tüneteken? A bipoláris zavar biológiai erdetű és gyógyszeresn kezelhető. A borderline pedig önmagában együtt járhat dependenciával, mivel nem tiszták a személyiség határok.

2015. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Borderline: intenzív fájdalom, túl erős érzelmi reakció, dramatizálás, túlreagálás,nem tudok elengedni dolgokat, embereket, fájdalmakat, értéktelennek érzem magam

Bipoláris: folytonos kattogás, múlton rágódás, a mánia nálam "csak" túledzés vagy kényszerevés, bár a kényszer majdnem mindenben ott van

2015. okt. 28. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
A te estedben én látatlanban is szükségesnek tartanán a gyógyszeres kezelést. A kényszeres tüneteket szépen lehet gyógyszeresen kezelni. Az értéktelennek érzés, "kattogás" és társai pszichoterápiával kezelhetők. Tehát komplex terápia a tuti ebben az estben.
2015. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ez nem borderline, amit felsoroltál, inkább a hiszteroid személyiség része. A bipolárisnál a dperessziós időszakok váltakoznak a különböző fokú mániás epizódokkal. Ennek az oka is organikus, tehát a terápiája gyógyszer.
2015. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát biztos szakember jobban meg fogja tudni állapítani, szerintem majdnem mind3 ebből a személyésigzavarból lehetnek tüneteim. Tisztán border biztos nem vagyok, mert nem manipulálok, nem zsarolok, nem falcolok, stb., de a szeretet iránti igény, az elhagyatottságtól való félelem, intenzív fájdalom az border jegy, de inkább dependens lehetek, megalázkodó, önzetlen, nem tudom érvényesíteni,amit akarok, stb. Bár egyébként az is lehet, hogy nagyon rossz embereket fogtak ki nemrégiben, nárcisztikusakat, borderline jegyekkel. Csak a megfelelő embereket kell megtalálnom, barátaimmal pl önmagam tudok lenni.

Vannak depressziós napjaim, amikor csak sírok mert minden fáj, és dühroham, de csak magam ellen, soha nem más ellen, fel sem merem emelni a hangom, pedig jó párszor kellett volna.

Érdekes viszont, h a kattogásra segít a meditáció, meg azt vettem észre, hogy amikor már nagyon beleőrülnék abba, hogy folyton rossz döntéseket hoztam, vagy hogy mit hogy kellett volna csinálni, egyszer csak hagyom, hogy bejöjjön a gondolat aztán menjen, agykontroll, és autogén training-et ajánlottak, ezeket kezdtemnemrég, de már érzem, hogy tudok olykor koncentrálni is. :)

2015. okt. 28. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!