Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira el vagyok keseredve...

Annyira el vagyok keseredve hogy az öngyilkosságot fontolgatom. Lehet ebből kiút?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, ebben az évben fogok érettségizni ha egyáltalán eljutok odáig. Már évekkel korábban voltak pánik szerű tüneteim de egészen 2014. januárjáig elmúlt nyomtalanul. Akkor januárban egyik pillanatról a másikra behálózta az életemet a pánikbetegség. Akkor egy hónapig kis sem léptem a házból, egyedül féltem bárhova is elmenni. Elmondtam a háziorvosomnak hogy nem tudok emberek közé járni mert annyira szorongok. Akkor kiirta nekem az anafranil nevű antidepresszánst. 3 hónapon belül teljesen tünetmentes lettem és szedtem is majd a mellékhatásai miatt abbahagytam a szedését. Most szeptemberben kezdődött újra ez az egész ismét egyik pillanatról a másikra váratlanul. Elkezdtem megint az anafranilt most egy gyengébb változatot belőle de olyan rosszul voltam tőle hogy 2 nap után abbahagytam a szedését. Anyukám nem akar vele szembesülni hogy mi van velem, egyáltalán nem törődik velem. Nem jön el velem se orvoshoz se sehova hiába könyörgöm neki. A párom távol tanul, hétköznap nem tud elkísérni sehova. A közelben nincs pszichológus aki tb alapon fogadna, csak olyan aki 6000 forintot elkér egy óráért nekem pedig nincs annyi pénzem. Legközelebb vagy Sóstón vagy Nagykállóban van ilyen tb alapú rendelés de oda sem jön el velem senki, egyedül meg nem tudok elmenni. az öngyilkosságot fontolgatom annyira kínoz ez az egész. Valaki tudna segíteni?

2015. okt. 26. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress dokit,de sürgősen,ne ide írogass!
2015. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy nagy erőt magadon és menj el. Közben dugd be a fülest a füledbe az talán elvonja valamennyire a figyelmed.
2015. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hétvégén nem rendelnek azok a távoli pszichológusok? Vagy akkor sem akarna veled elmenni?
2015. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Jól figyelj rám, ezen én is kereszül mentem!

1. ne menj orvoshoz, az orvosok idióták, gyógyszerrel akarnak mindent megoldani, semmire nem mész vele csak a májadat mérgezed.

2. anyukáddal ne foglalkozz, volt, hogy engem is magama hagyott mindeki és öngyilkos akartam lenni, de utána kijöttem belöle és életem legszebb periódusa jött utána!

3. amit tehetsz:

a .) ne aggódj a suli meg a jövőd miatt, még nem érkezett el, ha elkérezik akkor meg teljesíted mert ügyes és okos vagy.

b.) járj ki többet a természetbe, most, hogy kevesebb a nap már csak a fákból meríthetsz erőt.

c. ) ami fontos tűzz ki új célokat magad elé. Valósítsd is meg! Járj közösségbe minden nap, legyen fontos amit csinálsz. Szerezz új ismerősőket, sportolj.

Ami fontos, hogy most még ne keress rá magyarázatot, hogy miért történik ez veled. Mindent a maga idejében. Most váltsd át az életed pozitívrta menni fog hajrá! Nekem is így sikerült a 0-ról 10-re felkapaszkodnom. A gyógyszerek nem oldalak meg semmit, mindennek lelki oka van hidd el nekem. Ha van kérdés írj én segítek szívesen!

2015. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a sarki kisboltba nem megyek egyedul a faluban, mert ramtor a panik. :)
2015. okt. 26. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincsenek barátnőid? Akik elkisérnének? Testvér, vagy bárki?


Egyébként én azt mondom, hogy szerintem is megérni leutazni tb-s pszichológushoz, ő nem is írhat fel gyógyszert és nem is biztos, hogy kéne. Valakit nyúzzál addig amíg el nem kísér téged. Az a baj, hogy ez a világ már annyira anyagias és gusztustalan, hogy ha nincs pénzed orvosra, felőlük fel is fordulhatsz, ezért kell neked megtenned magadért mindent, ha szabadulni akarsz ettől. Max. egy enyhébb nyugtatót kérjél orvostól és úgy akkor egyedül is letudnál utazni tb pszicho mókushoz és neki is eltudod mondani, hogy csak így bírsz közlekedni, ha gyógyszer van benned, de nem szeretnél gyógyszerfüggővé válni, segítsen mit tegyél!

2015. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolso hozzaszolonak : van itthon 0,5-os xanaxom de meg nem ittam belole sose. lehet hogy megprobalom. anyukamat kene megfuzni, de o dolgozni jar es nemszivesen aldozza erre a szabadsagat. ha a haziorvoshoz elmegyek, o adhat beutalot korzeti pszichologushoz?
2015. okt. 26. 15:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen és menjél.
2015. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!