Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár hét múlva 30 éves leszek....

Pár hét múlva 30 éves leszek. Az normális, hogy elég depressziós vagyok miatta?

Figyelt kérdés
Rossz érzés, mert úgy érzem, hogy egy korszaknak ezzel vége, a fiatalságomnak és innetentől már csak haladok az öregedés útján. Más is érzett már hasonlóan? Fiú vagyok.

2015. nov. 2. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
ugyan én még csak 23 vagyok, de én is lelki beteg vagyok hogy egyszer átlépem a 30-at. úgy érzem, hogy öreg leszek akkor már. olyankor mindig arra gondolok, hogy akik körülvesznek 30 körüliek ők is milyen fiatalok még, miért én lennék épp öreg. te tény, hogy egy vízválasztó a 3. X betöltése.
2015. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, engem pont ezek a kerek évfordulók nem érdekelnek, emlékszem, amikor 26 voltam, akkor teljesen kiakadtam, 30-nál semmi. Most vagyok 34 és egyáltalán nem érdekel már az ilyesmi, nem a korodtól függ, hogy milyen életet élsz. Van 40-50 közötti ismerősöm is, aki folyton partizik, meg olyan 20 éves is, aki zokogógörcsöt kap ha emberek közé kell mennie. Nem számít a kor.
2015. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális, semmilyen korszaknak nincs vége, majd 50 ztán kezdj el aggódni, vagy 60.
2015. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel. De az csak egy szám, attól még nem leszünk "öregek". Törekedjünk egy élvezetes, minőségi életre.


Idő nélkül élet sem lenne, ez egy természetes és problémamentes dolog kellene hogy legyen - az más kérdés, hogy a mai világnézet szerint 30-on túl lenni már "probléma". Mert nem az. A fiatalságnak megvannak a hibái, az idősebbeknek pedig nem csak gyengeségeik vannak, hanem bölcsességük, élettapasztalatuk. Nem tudom, hogy ezt mikor és miért felejtette el az emberiség. L

2015. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan így van. Azt hiszem ilyenkor tudatosul az emberben először, hogy milyen rövid is az élet.. Az a 30 év leírva soknak tűnik, de ha visszaemlékszem a gyerekkorral kezdve, aztán a fiatal éveimen át elég hamar elröpült és így nem is tűnik annyira sok időnek, de ez a 30-as szám mégis ráteszi a bélyegét erre. Innentől már csak öregszik az ember és ez rossz érzés.
2015. nov. 2. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Amikor 20 voltam akkor azt gondoltam hogy aki 30 eves az milyen oreg.


Most 40 vagyok es azt gondolom hogy aki 30 eves az milyen fiatal :) Nezopont kerdese.

2015. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Az öregszik, aki hagyja és aki ebbe beleéli magát.


Én nemsokára elérem a 60-at, de még nem számoltam le az életemmel, még sok mindent akarok elérni és egy csomó dologba most kezdtem/kezdek bele.


3 éve kezdtem el komolyan sporolni, két éve angulul tanulni és most kezdem az oroszt. Emellett dolgozom, sok hobbim van, és még nem érzem, hogy "megöregedtem", az még 20-25 év múlva következik majd be - ha egyáltalán elérem ezt a szintet.

2015. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legszerbb kor szerintem 30-40-ig.
2015. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30 éves férfi vagyok és nagyon rossz. :)
2021. ápr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos, eltelt 7 év már. Mi a helyzet azóta?
2022. júl. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!