Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van, hogy gyilkolni...

Mitől van, hogy gyilkolni akarok? Űrt érzek magamban és csak a gyilkolás töltené ki az ürt. Nem vagyok elmebeteg csak tényleg szar érzés.

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 22:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez biztos, hogy nem normális reakció. Keress egy békésebb elfoglaltságot, ami kitölthetné ezt az űrt. Nagyon jó pl törődni valakivel, akit igazán szeretsz. Nem feltétlenül kell, hogy ember legyen, lehet egy aranyos kutyus is. Verd ki a fejedből ezt a gyilkolás dolgot, ha csak nem akarsz életed végéig lelkiismeretfurdalással élni - a börtönben.
2008. szept. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Áááá nekem a Dexter című sorozat jutott eszembe egyből. Meg kell nézned egyszer! Próbálj uralkodni az érzésen, gondolj arra, hogy milyen következményei lesznek annak, ha gyilkolsz. Ha ezt észben tartod, akkor remélem nem veszed el senki életét sem. Próbálj olyan elfoglaltságot keresni, amivel kitölthetnéd ezt az űrt a gyilkoláson kívül. Vagy tanul boncmesternek... tudom, hogy nem ugyanolyan, de felvághatsz egy csomó embert.
2008. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy nézd meg a dextert mert még kitalálsz magadnak valami hülyeséget. Ha nagyon komoly a dolog menj el pszichológushoz, nem szégyen, majd ő tud segíteni.
2008. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sok keserűség és harag lehet benned, amit fel kéne valahogy dolgoznod magadban. Ha komolyan ezt érzed tényleg sokat tudna segíteni egy pszichológus abban,hogy feldolgozd a sérelmeidet. Próbálj vidám, szórakoztató elfoglaltságot keresni, barátokkal lenni, de semmiképpen se legyél sokat egyedül! És próbálj arra gondolni, hogy jó ember vagy, aki nem képes ilyesmire és nem a börtönben a helyed.
2008. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek azzal, hogy a felgyülemlett harag, netán keserűség, frusztráció okozza ezt az érzést. Néha egyébként a dühből kifolyólag sok emberre rátör, de általában nem komolyan, és nem is hatalmasodik el. Az sem mindegy, hogy általános ez az érzés, vagy egy konkrét személyre irányul. Bár a kérdéd a dolog erőssége mindkét esetben, illetve hogy mennyire zavar a hétköznapokban, munkában, tanulásban, társasági életben.

Ha úgy érzed, a Te esetedben súlyosabb dologról van szó, (pl. úgy érzed, közelítenél a tettlegességhez, és/vagy megszállottság-jelleggel jelentkeznek és nem hagynak békén e gondolatok), tényleg fordulj egy pszichológushoz, aki majd segít Neked. Elmehetsz a helyi pszichiátriai gondozóba (tudom, hogy szarul hangzik, de pl. az SZTK-k mellett ilyen helyeken dolgoznak pszichológusok, sokan járnak oda, akik nem idegbetegek) - háziorvosod is fel tud világosítani, hova fordulhatsz.

Ha viszont "csak" levezetetlen dühről van szó, ajánlom az eddigi válaszadók javaslatai mellett a dinamikus, kemény zenék hallgatását - persze most nem akarom, hogy azt higgyék az idelátogató emberek, mindenki, aki kemény zenét hallgat, gyilkolni akar :) főleg hogy a kemény zenéknek is vannak klasszikus hangszerekkel kevert szép változatai, emlyek nem felelnek meg a sztereotípiáknak - de én a Te estedben a sztereotipikus kemény zenét ajánlom, ami hörög/üvölt, zúz, stb. És lehet, sokan furcsának fogják találni, amit most mondok, de a hentelős horror filmeket (slesher horror) és a sorozatgyilkos-filmeket szintén javaslom. CSak nehogy ötleteket meríts belőlük :D:D:D Paradox módon ezeknek sokszor van olyan hatásuk, hogy a feszültséget levezetik. Eleve maga a filmnézés eltereli a gondolataidat. Persze nézheted e filmeket társaságban is - a társaság, barátok egyébként nagyon fontosak ahhoz, hoyg az ember ne "kattanjon be".

Üdv

Hypathia

2008. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
28%
jav.: slasher horror
2008. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Találj valami olyan dolgot, ahol kiélheted. Pl. küzdősport, szgepes jatek, futás, box, bármi


Sajnos én az ellenkező véglet vagyok, képtelen lennék bárkit is bántani, amit ki is használnak. Szerintem abból az erzesbol, ami teged neha elborit, az termeszetes egy bizonyos mértékig (szerintem az a termeszetellenes, hogy bennem nincs, igy nem vagyok "életképes"), csak az kell, hogy sose haladjon meg egy bizonyos mértéket.


Esetleg gondold végig, hogy mi volt, vagy mik voltak, amik kiváltották ezt az érzést, és miért.

2008. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
17%
Hát szerintem meg elmebeteg vagy,remélem nem egy városban lakunk.De ha az űrödet csak gyilkolással tudod kitőlteni akkor légyszives őld meg magad,te skizofrén állat.
2008. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak szeretném mondani, hogy nem vagyok skizofrém teljesen tudatában vagyok annak amit tenni akarok, nincs másik énem nincs időkimaradás az életemben és téged szivesen megtanítanálak, hogy szokás lógni béllel kint. Kemény zenék? Nemtudom szoktam hallgatni, de nem vált ki semmien reakciót. Harag és gyülölet van a szívemben, ahány emberrrel találkozok mindig kicsit csalódok az életben, talán tényleg az öngyilkosság a kiút másokat mégsem mészárolhatok halomra az utcán. Sosem voltam erkölcstelen, igazából talán gyerekkori bántalmazásaimból fakad ez a gyűlőlet sosem szoktam dühöngeni inkább elfolytom magamban, több küzdősportot üzök, de az ellenfelek legyőzése inkább számukra oktató jellegü, mint számomra nyugtató. Az is dühít, hogy a társadalom ennyi szemetet képes magába olvasztani az utolsó homoszexuálistól kezdve a mértéktelen alkohlistákig befejezhetetlen a sor. Nemtudom, hogy létezhet ugy párt, hogy nem magyarország fejlődése lenne a céljuk és nem a saját mocskos érdekük. A világ romokban engem csak saját tudatlanságom zavar melyet kielégíthetetlenül próbálok csillapítani, de sajnos csak gyülöletet zárok ezzel magamba, sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikeredett remélem valaki átérez. Hamár velem nemtudom mi lesz szeretném, hogy a történetem tanulságot adjon másoknak akik hasonló cipőben járnak.
2008. szept. 12. 21:58
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

utolsó válaszadónak: utolsó előtti valaszadó vagyok. a kérdezőben megnyilvánulások alapján több pozitív érzés van, mint benned, már megbocsáss. Fogalmad sincs miről beszélsz.


a kérdezőnek: tökéletesen megértelek, azt hiszem simán top háromban lennék a kinek volt a legszarabb gyerekkora, vagy kit vertek legtöbbet gyerekkorában versenyen.

És az emberi massza, hát lássuk be, olyan, amilyen (főleg itt magyarorszagon, ez mar sajnos magyar mentalias lett).

Ugyanazt látom, tapasztalom, érzem amit te, én igazából nem tudok gyűlölni, de valami végtelen szomorúság és magány az, ami elborít, ha végiggondolom. Nem oldja mega keserűség, sem a gyűlölet, és nem tudom azt mondani, hogy legyél optimista, mert akkor elmúlik, mert nem fog. Csak akkor múlna el, ha olyan agy nelkuli zombi lennel, mint sokan, de azt igy latatlanban sem akarom.

Az űrt egy barát, egy társ tudja csökkenteni némileg, meg a tudat, hogy nem te vagy az egyeduli, akit zavarnak ezek a dolgok.

Elnézést ha érthetetlen voltam.

2008. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!