Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire rizikós szorongásos...

Mennyire rizikós szorongásos betegségre gyógyszert szedni? Természetesen az orvos által előírt módon, terápia mellett. A család ellenzi a mellékhatások miatt, de az eddigi gyógyszermentes terápiák költségesek és alacsony hatásfokúak voltak.

Figyelt kérdés
Szorongás, feszültség, állandó aggodalom, ritkán pánik, munkamánia, kényszergondolatok, ellenőrzési kényszer újra és újra(el van-e zárva minden, ki van-e kapcsolva, jól bezártam-e, jól megcsináltam-e)

2015. nov. 3. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Minden gyógyszernek lehet mellékhatása, akár súlyos is, még a vény nélkül kapható fájdalomcsillapítóknak is. Úgyhogy ilyen alapon akkor soha nem szednénk semmilyen gyógyszert...
2015. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 homo ludensz ***** válasza:
44%
A megfelelő gyógyszerrel és főként pontos adagolással szinten tartható a felvetett problémahalmaz.
2015. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem kerülöd majd el a gyógyszeres kezelést. De te is kizárólag gyógyszerben látod annak lehetőségét , hogy az állapotodon javíts? Nincs valami , amivel le tudd magad foglalni, amit még nem próbáltál ? Sport, háziállat, meditáció, valami terápia és zene, ami így hirtelen eszembe jut...

A gyógyszernek mellékhatása az is lehet , hogy hozzászoksz ,

vagy idővel nem segít. Pszichológust még nem keretél fel ?

Szerintem ott kezdd!

2015. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A meditáció sokkal hatásosabb mint a gyógyszerek, mert a gyógyszer csak kezeli a helyzetet. A meditáció végleg megoldja és megkíméli a szervezeted a vegyszerektől.
2015. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell félni a gyógyszerektől. Én úgy gondolom, hogy nem kell minden sz*rra gyógyszer, de a te problémád (ami nagyjából megegyezik az enyémmel) már bőven túlmutat ezen. Ha szükség van rá, akkor szedd. A családod nem érzi, min mész keresztül, nem nekik kell megmondani a tutit! Persze csak segíteni akarnak meg minden, de mégsem ők ebben a szakértők. Kényszergondolatok NAGYON durvák, aki benne van vagy volt, az tudja.


Arra azért számíts, hogy a gyógyszerbeállítás időszaka (kb. 2-3 hét) nagyon kemény lesz, de megéri bevállalni, mert utána SOKKAL JOBB lesz minden!

Kb. 1 év után szép lassan el lehet kezdeni leállni a gyógyszerről, állapottól függően, fokozatosan.

2015. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindannyiotoktól kaptam hasznos tanácsot!
2015. nov. 3. 21:53
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

sport vagy drogeriakban kaphato termeszetes szerek

minden a fejben dol el

szendi gabor: depresszioipar

2015. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Depresszióipar, meg a lóf...

Sajnos a depresszió egy valóban létező betegség, rengetegen szenvednek tőle és nem fordulnak orvoshoz, próbálják maguk megoldani. Ugyanez igaz más mentális betegségekre is.

2015. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam kineziológusokkal, pszichológusokkal, szellemsebészettel és tudatosan akaraterővel, sok pénz elment néhány év alatt a terápiákra. Vannak hobbijaim, de eddig sajnos kevés javulás történt. Lehetséges, hogy kipróbálom a gyógyszert, csak úgy tudom meg, hogy használ-e. Eddig a mellékhatások listája tartott vissza. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2015. nov. 4. 13:44
 10/14 homo ludensz ***** válasza:
100%

A gyógyszer abban segít (remélem) hogy egy olyan hangulati állapotba kerülsz hogy bízni s hinni kezdesz az alternatív terápiákban. Akkor lassan áttevődik ezek javára a gyógyulásod esélye és fokozatosan elmarad a gyógyszer.

A mentális betegségeknél még inkább szükséges a feltétel nélküli befogadás mivel kezelhetnek fél napig is ha a lelked mélyén nem hiszed hogy neked használ. A feleslegesen kidobott pénzről nem is beszélek.

2015. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!