Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziónál a gyógyszeres...

Depressziónál a gyógyszeres kezelés tényleg több kárt okoz mint hasznot?

Figyelt kérdés
Szóval inkább jobb lenne ha megdöglenék? Jobb úgysem lesz a sorsom, egyszerűen tényleg már nem akarok élni, én foglalom ösdze azt a szót hogy betegség.. Minden mentális probléma megvan bennem és ezt már nem tudom elviselni..
2015. nov. 12. 19:58
 1/4 ankap1975 ***** válasza:
A gyógyszereket azért szednek az emberek, mert a gyógyító hatásuk jobb mint a mellékhatásuk. A depresszió esetében is így van ez, de van mellékhatása is. Ezt neked kell eldöntened. Egy antidepresszáns sokat segíthet abban, hogy felépítsd az életed. Segít, hogy konzisztensen csinálj terápiát, önbizalom erősítést, sportot, stb.. S ez akkor jó, ha ezek megmaradnak, miután elhagyod a gyógyszert.
2015. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"jobb úgysem lesz a sorsom, egyszerűen tényleg már nem akarok élni, én foglalom ösdze azt a szót hogy betegség.. Minden mentális probléma megvan bennem és ezt már nem tudom elviselni.."


Nálad szinte biztosan több lenne az előnye, mint a hátránya.

2015. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha kicsit félre tennéd, ezt a negatív hozzáállást...úgy pár napra. Vegyél egy papírt és írd össze mi az amit az életedben meg akartál vagy meg akarsz még csinálni... a gyógyszerek letompítanak... én nem szedném... mozdulj meg, irány a friss levegő, és üldögélj egy parkban, sétálj, közben gondolkozz. Kaptál egy életet, hozd ki belőle a maximumot! Legalább próbáld meg, mit veszíthetsz?
2015. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ankap1975 ***** válasza:

"Minden mentális probléma megvan bennem és ezt már nem tudom elviselni.."


Első látásmód: Ez nem igaz, ugyanais vannak olyan mentális problémák, amiket nem is ismersz.


Második: Lehet furán hangzik, de mindenkiben megvan minden mentális probléma, csak különböző mértékben.


Hasznos hozzáállás: minden nap, minden élethelyzet lehetőség arra, hogy javíts mentális problémáidon, illetve használd a mentális erősségeid.

2015. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!