Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban ennyitől kéne jobban...

Valóban ennyitől kéne jobban lennem?

Figyelt kérdés
Valami nincs rendben velem, gondolom depressziós vagyok vagy ilyesmi. Gondoltam kezdetnek kipróbálom az iskolai tanácsadókat, akikről nem tudom, hogy pszichológusok-e de ilyen irányú képzettségük van. Azonban semmit sem reagálnak arra amit mondok, folyton csak visszakérdeznek. Én ezeket a kérdéseket már kismilliószor megkérdeztem magamtól az évek alatt és ezerféle választ találtam rájuk, de ezzel nem jutottam előrébb. A pszichológusnál is ez lesz, hogy semmi útmutatást, általános technikát sem fogok kapni, ahhoz hogy jobban legyek? Tudom, hogy más nem tudja megoldani az életem, de magamtól, hogy találjam ki, ha eddig sem sikerült?

2015. nov. 24. 19:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul sokszor azt sem tudom mit érzek vagy gondolok, szóval hiába válaszolok valamit, annyi erővel az ellenkezőjét is mondhatnám, mert oly mindegy számomra az egész.
2015. nov. 24. 19:07
 2/10 gömbicica ***** válasza:

hány éves vagy?

valami nincs Veled rendben?

talán a családban kéne a baj okát először megkeresni.

milyen kapcsolatod van a szüleiddel, barátaiddal?

2015. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen a családommal biztos baj van, de ők sem megváltozni nem fognak, sem pedig elkerülni nem tudom őket, mert rájuk vagyok szorulva amíg tanulok.
2015. nov. 24. 19:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy terapeutát kereshetnél.
2015. nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Konkrét tanácsot ne várj, azt nem fogsz kapni.

A terapeuta feladata, hogy tükröt tartson, pont azt lehet megtanulni, amiről írod, hogy nem megy: megfogalmazni, hogy mit érzel. Ez mindennek a kiindulópontja.

Viszont egy terápia hosszú idő és sok a kókler, aki nem segít, hanem csak azt hiteti el veled, hogy nincs megoldás. Inkább egy jó terapeutát keress, ne tanácsadókat, és légy türelmes. A válaszok nem jönnek egyik pillanatról a másikra.

2015. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy legalább kérdez, én egy elég neves pszichológusnál voltam, a pénzt szépen nyelte, és kb. még nekem kellett belőle kihúznom a szavakat, hogy mondjon valamit. Nagy átbaxás az egész...
2015. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem azt várom, hogy konkrét tanácsot adjon, hanem olyan hogy péládul ha nagyon rossz véleménnyel vagyok saját magamról, akkor írjam le minden este, hogy aznap mi jót tettem. Vagy írjak naplót... Ilyesmiket... Szóval nem azt várom, hogy mondja meg: Kis Pista, neked ezt kell tenned, hogy jól legyél, csak ilyen általános technikákat, amik esetleg használhatnak... Vagy valamit ami enyhíti a mindennapi tüneteket hogy túléljem addig amíg a beszélgetéseknek lesz valami eredménye... Vagy hogy reagáljak/viseljem el a családom egyes dolgait, ha amit eddig csináltam, nem használt...
2015. nov. 27. 22:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az esetek többségében nem érzek semmit, pont ezért tök mindegy számomra, hogy mit válaszolok a kérdéseire. Nincsenek meggyőződéseim, meg véleményem.
2015. nov. 27. 22:34
 9/10 gömbicica ***** válasza:

ha nem kérdeznek Tőled semmit, akkor minek akarsz esetlegesen pszichológushoz menni?

attól, hogy Te leirod, elmondod mi a baj, nem lesz okosabb.


a baj gyökerét kell feltárja ahhoz, hogy előbbre jussál.


Szóval suliba jársz még, és családi problémáid vannak:

-tulszeretnek, tultörődnek veled, vagy.

-nem foglalkoznak veled, meg sem hallgatnak???


testvéred van?


irod:"nem azt várom, hogy konkrét tanácsot adjon, hanem olyan hogy péládul ha nagyon rossz véleménnyel vagyok saját magamról, akkor írjam le minden este, hogy aznap mi jót tettem. Vagy írjak naplót... Ilyesmiket.."


hát ha Te ebben látod a javulást, akkor nem kell neked senki. ird le minden este mi jót tettél.


aztán ezzel mire fogsz menni???


egyáltalán mióta tart ez az állapot ? -miből gondolod, hgoy depressziós vagy??? ez most marha menő kifejezés. mindenki depis! legalábbit ha bármi miatt xar kedve van valakinek rányomják a depis jelzőt :(

ne utmutatást és technikákat várjál.


az első mindig a háttérben rejlő problémák feltérképezése. e nélkül nem lehet Veled mit kezdeni.


türelem.


a bajod sem egy perc alatt jött létre, igy a helyretétele sem megy gyorsan.

2015. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem keress egy olyan szakembert, pszichológust magadnak, aki nem csak kérdez. persze az elején mindenki egy csomó kérdést fog feltenni, hogy megismerhessen, de pszichológusa válogatja, hogy miben nyújtanak segítséget. Lehet hogy mondjuk megtanít relaxációs technikákra. Nakem egy csomó tanácsot adott már a pszichológusom olyan témába, amikor magam nem tudtam volna, hogy mit tegyek. Példákat mondott, hogy mások hogy küzdenek meg pánikrohammal például. Vagy volt, hogy házi feladatott adott. 3 szövegrészt kívülről meg kellett tanulnom, és bármikor felhívhatott, hogy kikérdeze. Ilyen lélekkel kapcsolatos dolgot. Gondolom azért, hogy a tudatalattimba jól bevésődjön. Ezenkívül elküldött kommunikációs tréningre, ahol majd még sokat tanulhatok,m de ez még csak előttem áll. Szóval a problémáidat, életedet nem oldja meg helyetted, de igenis sokféle eszköz van a kezében, nem csak az, hogy kérdez.

2016. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!