Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az beteges, ha szeretem a...

Az beteges, ha szeretem a vérző sebek látványát?

Figyelt kérdés

Gondolom összefügg vele, hogy depressziós vagyok két éve, utálom magam, és sokszor vágtam is magam, nem mélyen, csak éppen annyira, hogy lássam, ahogy vérzik.

Két hete nem tettem meg, egyik barátom mindig kérdezte, hogy miért teszem, igazából mindig mást mondtam neki.

Ma viszont találtam egy képet, egy mélyebb macskakarmolásról, kb ugyanúgy néz ki, mint amilyen sebeket én ejtek magamon. És tetszett, és elgondolkodtam rajta, hogy amúgy tetszik a saját karomon is, ha vérző vágások vannak rajta.

Ez nagyon betegesen hangzik?



2015. nov. 28. 18:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Emellett, ha megvágom magam, le is szoktam fényképezni.
2015. nov. 28. 18:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Beteg vagy, kérj segítséget!
2015. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A depresszió gond.

A vér szerintem nagyon szép, így azt a részt megértem. Amúgy mély korszakomban én is megpróbáltam megvágni magam (csak egyszer, mert csak. ifjú emberek sok hülyeséget csinálnak :)), de túlerős az önvédelmem, nem ment. Ez van. Macskánk és rózsáink szerencsére mindig vannak, így néha vérzik a kezem. Nagyon látványos a vér, tetszik. De sokat utálnék veszteni, érthető okokból. Hedonista vagyok, nem mazochista.

Szóval az esztétikai rész teljesen OK.

A "fizikailag bántom magam, mert az jobb, mint a lelki fájdalom" az érthető, gyakori, de problémás és veszélyes és beteg.

Az se mindegy, milyen lelkiállapotban vágtad meg magad.

Teljesen normális, bár felkavart emberekkel megtörténhet alkalmilag. Az ember tehetetlenséget érez és valamit tennie kell, ha butaság is...

Ha pusztán vért akar látni az ember és szenvtelenül belevág magába, az kissé beteges. Ehhez nem értek kicsit sem.

S persze lehet egészen zavart agyra vagy lélekre utaló még súlyosabb ok is, de ott valószínűleg mélyebbre vág az ember.

2015. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

engem szabályosan felizgat... na? ki a beteg?

én is vágtam magam, gyógyszerfüggő vagyok ésatöbbi....

2015. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
elég baj az neked és a szüleidnek, akik szerettek, óvtak és gondodat viselték :(
2015. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen ez beteges, keress fel egy pszichiátert, ez már ő rá tartozik, lehetséges, hogy ezt már gyógyszerrel kell kezelni.
2015. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem is beteges. Nézz a tv-ben ilyent, - elég sok ilyen film van -, de ne tegyél magadban kárt. Én is azt tanácsolom, hogy ezt a dolgot feltétlenül mondd el a háziorvosodnak és kérj egy beutalót pszichiáter szakorvoshoz. Ha nem teszed meg és a dolgok elfajulnak, mondjuk másokat is megsebzel , akkor börtönbe kerülhetsz, szóval menj orvoshoz időben!
2015. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!