Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek Borderli...

Van itt olyan, akinek Borderline személyiségzavarban szenved a barátja/ barátnője? (21/L)

Figyelt kérdés
A családotok támogat? Hogy lehet fenntartani egy ilyen kapcsolatot? Sajnos nem tudok 0-24-ben a barátom rendelkezésére állni, ezért gyakoriak a hisztik, hogy miért nem foglalkozok vele többet, stb. Többek között emiatt egyik oldalról sem kapunk támogatást (gyakorlatilag szakítanom kellett vele, a "gyógyulása érdekében").

2015. dec. 4. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom...:( én bordi vagyok s pont ezért,amit leírtál soha,de soha nem kezdek párkapcsit.Mert a saját életem is tönktettem(ték), s nem akarom, h ,ás is szenvedjen

Pszichoterápia neki.

2015. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok, épp most válok. A volt férjem családja soha nem fogadott el.
2015. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom :(

A szüleim se nagyon fogadják el a páromat, de én ezt nem tudom megérteni. Egy olyan állapot miatt nem elfogadni a másikat, amiről nem is tehet? A párom családja viszont engem nem fogad el, pedig nagyon sokat tettem a fiukért. Nem is értem, miért bennem látják a cirkuszok kiváltó okát. Persze az ő kis fiacskájuk... ezzel azonban csak rontani fognak a helyzeten. Azon gondolkodom, hogy magam beszélek a kezelőorvossal, hogy ő mit gondol. Mert én ilyen hozzáállású emberek szavára, mint a barátom rokonsága, nem tudok adni. Köszönöm a választ.



Első válaszoló!

Köszönöm Neked is a válaszod. Megértem, hogy úgy érzed nem akarsz másokat tönkretenni az állapotoddal (a barátom is mindig mondja, hogy keressek magamnak egy "normális"fiút), viszont én azt mondom, hogy ne add fel! Kitartással és akarat erővel akár helyre is jöhetsz. És biztosan van olyan ember, aki el tud fogadni, ahogy vagy, illetve türelmes veled. :) Szorítok neked, hogy kigyere ebből!

2015. dec. 5. 01:42
 4/5 anonim válasza:
1-es, en is igy vagyok vele, ket eve megismertem egy sracot es jol is alakultak a dolgok, amig ra nem jottem, hogy beleszerettem, es szeretnem boldognak latni, velem soha nem lenne az, elengedtem. a mai napig szeretem, de pont ezert nem cs*szhetek ki vele, egy borderline emberrel kinszenvedes egyutt lenni, igy inkabb maradok egyedul. Bar neha magamat is nehez elviselni :D
2015. dec. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én is bpd-s vagyok. Nekem egy 2 éves kapcsolatom van, és minden tiszteletem a páromé, hogy még bírja mellettem. Sokat látom rajta, hogy szenved és én nem szeretném bántani, de valahogy mindig megbántom valamivel :( szóval vagy megszoksz vagy megszöksz a felállás. Ő inkább a megszoksz verziót választotta, és nagyon is csodálom ezért, mert nagy lelki támasz nekem. Már amikor úgy érzem, hogy van egy normális fél órám xd
2016. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!