Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos depresszió miatt...

Manócska1 kérdése:

Szorongásos depresszió miatt kaptam ECT kezeléseket. Lehet annak mellékhatása az akaratlan gondolatok?

Figyelt kérdés
depresszió,ECT,mellékhatás,akaratlan gondolatok

#depresszió #mellékhatás #akaratlan gondolatok
2015. dec. 10. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem,az akaratlan,nem kívánatos gondolatok nem a kezeléstől vannak.Az a szorongás egyik tünete,én is jártam már ebben a cipőben,nem voltam sem orvosnál sem pszichológusnál,de hála Istennek kigyógyultam belőle,bár beletelt egy hétbe.
2015. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. és örülök hogy te kigyógyultál belőle
2015. dec. 11. 21:09
 3/9 szamo77db ***** válasza:
Endogén vagy reaktív depressziód van?
2015. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szia! nem tudom. miért?
2015. dec. 13. 11:30
 5/9 szamo77db ***** válasza:
Mert én úgy tudom, csak az endogén depresszió esetében segít ez az embertelen, barbár marhaság olykor egy kicsit. Többet ne engedd, hogy megcsinálják rajtad. Fogalmuk sincs, hogy egyáltalán hogyan hat, mi történik az agyban, mikor áramot engednek rá. Az biztos, hogy károsítja az agyat. A beteg azért lesz látszólag jobban, mert fél, hogy kap még ebből a "kezelés"-ből! Mennyi idős vagy? Ne engedd, Manócska1! Ha akarsz, írjál priviben!
2015. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod a pincémben ingyen végzek rajtad frontális lobotómiát.
2016. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

jézus isten most komolyan mondjátok, hogy 2015-ben még létezik ez? ne, nem akarom elhinni ... és a sok jogvédő megint hol van ?

Ez hatásában meg olyan mint anno a homoszexualitás kigyógyítása ECT-vel, aztán persze a "beteg" baromi hamar inkább heterónak mondta magát, mert nem akart többet abból. az ember esze megáll komolyan, és ilyenkor mindig megkérdezem magamtól h te jó ég, hol élünk mi?

2016. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ECT-t altatásban végzik, szóval kétlem, hogy olyan rettenetes élmény lenne. Persze ébredéskor lehetnek furcsa jelenségek, az biztos nem egy nagy élmény, de én nem hinném, hogy olyan borzalmas lenne. Magyarországon alig használják, pont az ilyen erős előítéletek miatt, pedig sok emberen segít, akiknél a gyógyszerek nem működnek.
2016. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

persze h nem működnek, de én inkább úgy kérdezném meg, hogy mégis ki miből gondolja, hogy működnének egyáltalán? az ég világon semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy bármelyik pszichiátriai szer gyógyít, sőt mi több, ugye pont volt egy időben nagy vita neurológia és pszichiátria között, amikor neurológusok állították, hogy az SSRI ugyan nem csinál semmit a szerotonin-szinttel, azonban van egy vagon mellékhatása. de hát a pszichiátria ugye eleve a gyógyszeripar fellegvára, nagyjából ezért is kerültek kitalálásra a különböző áldiagnózisok.


És hogy az ECT altatásban és hogy sebaj, mert kibírható az ébredés? nana, 1, a roncsoló hatásról nem beszél megint senki +2, a gyógyító hatásra ugyanúgy semmi bizonyíték, max az az, amit eddig is elmondtak, azaz inkább gyorsan meggyógyul a kedves páciens, szal ennyi előnye mégis lehet.

aztán tegyük hozzá azt, nálunk előszeretettel használják büntetésképpen, és ugye te se gondolod komolyan, hogy amikor intenzív osztályokon is kincsként kezelik mondjuk a drága propofolt, akkor majd pont a pszichiátria ennyire oda fog figyelni, hogy csakis szigorúan altatásban és kellemetlenség nélkül legyen.

Tiszta horror ez emberek, de hát sztem eleve ott kezdődik a baj, h kompletten az egész pszichiátriát kellene végre betiltani.

2016. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!