Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió kezdeti tünetei?

Depresszió kezdeti tünetei?

Figyelt kérdés
mik és mit lehet tenni ellenük ha fent állnak?

2015. dec. 11. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem már volt egy huzamosabb ideig tartó mély depresszióm. Hozzáteszem, hogy orvos nélkül jöttem ki, de kb. 1 évig eltartott.


Kezdeti tünetei, hogy pl. munka, iskola után szomorúnak érzed magad, van amikor ennek nincs semmi közvetlen oka. Általános is lehet a szomorúságérzet, magányosság érzése. Reménytelenség érzésének megjelenése, nem látod az életed értelmét, a korábbi stabil jövőképed szertefoszlik.


Elveszted az érdeklődésed a barátok iránt. A közös programokat már kerülöd illetve nem élvezed.


Fáradtabbnak érzed magad, holott semmi sem indokolja. Rájössz, hogy otthon egyedül lenni sokkal jobb, mint másokkal kimozdulni.


Alvási szokásaid megváltoznak. Többet alszol mint szoktál. Étvágytalanná válsz. Azok az apró dolgok ,amik korábban örömet okoztak, már nem okoznak többé örömöt.


Nehezen koncentrálsz.


Főleg karácsony közeledtével felerősödnek ezek az érzések.


A negatív gondolatokat sokkal nehezebben tudod kiűzni a fejedből, azok képesek eluralkodni rajtad akár egész nap.


Könnyen felingereled magad, agresszívabbá tudsz válni.


Kb. ennyi.

2015. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Addig nem számít betegségnek, amik téged mindez a hétköznapi feladataid ellátásában nem akadályoz. Addig csak a depresszióról, mint hangulatzavarról beszélhetünk.


Ebben a stádiumban véleményem szerint még nem indokolt orvoshoz fordulni.


Sokkal inkább arra kell törekedni, hogy ne hagyd fokozódni. Próbáld rávenni magad, hogy ne kerüld az embereket, keress olyan embereket, akár családban, akikkel rendszeresen megbeszélheted a problémáidat.


Már sok embernek segítettem kikerülni ebből, ha gondolod velem is beszélgethetsz.


Skypeon: lelkidoki néven vagyok fent.


És én nem utasítom el ha valaki orvoshoz akar fordulni, de teljesen feleslegesnek tartom ,hogy indokolatlanul rengeteg gyógyszert felírass, meg beszedj, amikor az nem oldja meg a problémáidat.


Üdv, :), egy sorstárs.

2015. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
K
2015. dec. 11. 18:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hát nekem csak ilyen hangulat ingadozásaim vannak.meg néha olyan fura közérzetem van amitől ugy érzem mintha álomban lennék.
2015. dec. 11. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban azt lehet mondani, hogy amíg a mindennapokban ez téged nem akadályoz, addig nem vagy beteg ne aggódj. Viszont apró jelek általában arról árulkodnak, hogy valami hiányzik az életedből. Én legalábbis erre jöttem rá.


Mindenkinek más hiányzik.


Tudom hülyén hangzik, de nagyon egyszerű dolgokat kell elképzelni, ami másnak teljesen átlagos dolog.


Pl. egy normális őszinte párkapcsolat, nem okvetlen szerelemre gondolok, hanem hogy egymás problémáit megértsétek, és meg tudjátok beszélni. Vagy egy új munkahelyre, iskolára van szükséged. Vagy magadon kell változtatnod, na ez amire a többség nem képes, mindenkinek van egy stílusa, hülye beidegződései. Vagy a toleranciaszinteden kellene állítanod.


Ha megtalálod azt az egyszerű problémát, ami okozza, akkor egy sokkal boldogabb ember leszel.


Vagy pl. életcélod nem jött össze. Ne foglalkozz vele, próbáld meg megtalálni minden áron, amit tudsz, szeretsz, és boldoggá tesz, és azt próbáld meg csinálni.


Kicsit blikkes lettem tudom a végére, de mivel kevés infóm van, ezért csak a saját példámból tudok kiindulni.

2015. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Depresszió jele lehet a zabálás, túlzott alkoholizálás, dohányzás, sőt a céltalan netezés, sorozatfüggés, játék is.

Ezek mind olyan dolgok, amik örömet adnak, ezért az ember tudat alatt ezekkel akar kompenzálni.


Nekem időszakos depresszióm van, télen jön mindig ki.

Olyan érzés, mintha derékig érő vízben próbálnék futni.

Minden iszonyatos erőfeszítésbe kerül, és sok időt vesz igénybe. Nincs erőm elmosogatni, tisztálkodni, összeszedni a ruhákat a padlóról, kivinni a kukát...

Amikor végre sikerül, elképesztő büszke vagyok magamra.


És persze van egy csomó trükk, amivel igyekszem ezeket megelőzni. Fagyi helyett gyümölcs van a hűtőben, így ha rámjön a zaba, akkor legalább vitamint eszek.

Nagyon jó illatú tusfürdőm van, puha mosdószivacsom, és előmelegítem a törülközőt is.

Mosogatás után pedig szépen kiáznak a körmeim, így tökéletes lesz a körömlakk, amitől kicsit jobban érzem magam.

2015. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!