Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz az hogy a depresszión...

Igaz az hogy a depresszión nem lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Kezelhető betegség úgyan és gyógyszeres terápia mellett a beteg könnyebben élhet, de a betegség egyébként gyógyíthatatlan?!? Már négy éve szedek antidepresszánst, 19 éves koromtól nyugtató függő vagyok. Szóval még nem is éltem de már ezzel halok meg? Most 22 vagyok és közepes mértékű depresszióban szenvedek. Barátnőm, és mukám sincs sajnos!

2015. dec. 19. 05:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerintem bele kell törődnöm a betegségembe, és abba is hogy már így fogok meghalni. Remélem tüdő rákban mert láncdohányos vagyok, vagy autó balesetben száguldozva. Olyasmiben amit szeretek és nem érdek a következménye csak a pillanat amikor boldog lehetek! Még egy túladagolás is szép halál, ha szárnyalok benne. Persze másoknak soha nem szeretnék ártani!
2015. dec. 19. 06:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Én olyan mentális betegségben szenvedek,ami miatt nem nagyon tudom hosszabb távra elhagyni az otthonomat.

Sajnos már pár éve érzem a depressziót is párosulni ehhez.

Az a baj,hogy ha a depressziót kiváltó okot nem tudod megszüntetni,akkor a depresszió sem fog megszűnni.


Én is csak úgy élek bele a "semmibe".Próbálok nem is gondolni arra,hogy mi lesz,vagy hogy mennyi van még hátra.


27/F

2015. dec. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak depresszióra hajlamos emberek,és van sok ember,akit az adott élethelyzet tesz depresszióssá,amiben él.


Szóval elég nehéz.

Ezért van nagyon sok alkoholista középkorú ember,mert már feladták a reményt,hogy változzon az életük.

Ezzel a betegséggel addig lehet élni viszonylag kiegyensúlyozott életet,amíg fiatal vagy.

Aztán,ha eljár feletted az idő,már csak egyre rosszabb,mert tudod,hogy már lecsúsztál mindenről,amit mások megélhettek az életben.


Én nem élek semmiféle szerrel,se dohányzás,se alkohol,se semmi.

És nem is szeretnék soha olyan szintre lealacsonyodni.

Annál a halál is jobb,mint zombiként élni.

2015. dec. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ötféle depresszió van, Neked melyik?

Ebből kettőnél lehet szükséges gyógyszer, a másik háromra nem hat.

A gyógyulás egyébként is a pszichoterápiától várható.

2015. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia. Öt féle? Erről még nem is hallottam. Olyan típust ismerek hogy enyhe, közepes, és súlyos depresszió. Vagy még mániás, és kevert szorongásos lehet. Nekem kevert szorongásos és depressziós zavarom van. Rexetint meg Frontint kaptam rá igaz egy év kisérletezés útán tehát volt minden más előtte. Most viszont néha úgy érzem szárnyalni tudnék olykor aztán hirtelen a padlón találom magam! Úgy gondolom ez a mániás epizód, azaz bipoláris zavar. Ma vettem növényi eredetű nyúgtatot is több ható anyagból áll. Ezek a citromfű levél, komló virág, kúszó magnólia, de lényegében ezekből a macskagyökér játszik kiemelkedő szerepet. Kb. Olyan mint a valeriána az is úgy macskagyökér, ebben viszont 100 mg, van kapszulánként. Erősebb készítmény. Ez is csak addig kell hogy átvészeljem az ünnepeket, karácsony után meg már megyek is orvoshoz vissza. Olvasgattam is a témában, a családban is van egészségügyi dolgozó tehát némi információ ragat át ebből rám is. Kérem is majd terápis céllal hangúlat stabilizáló beállítását. CONVULEX
2015. dec. 19. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nem igaz. Van pszichoterápia, van onfejlesztes, vannak gondolatebreszto filmek, könyvek, van hogy dolgozol magadon a nyugtatofugges helyett találsz értelmes hobbit és raveszed magad, hogy mondjuk minden nap fel órát foglalkozol vele. Máris jobb. Kösd le magad értelmes és hasznos tevékenységgél, tudom, hogy nehéz, de mennyivel jobb lesz utána mondani, hogy ezt is megcsinaltam meg azt is. Meg kell keresni a kivalto okot, és lehetőleg elrendezni magadban. Pszichiaterek szeretnek gyógyszert írni. Az nem elég.
2015. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Munka: rövid távú létfenntartás.

Barátnő: kvázi-hallhatatlanság: másolatot készítesz magadról, így a génjeid örökké fennmaradnak. Ez a másolat készítés a szex.

Na kérlek, ezek hiányban bárki nagyon beteg lesz. Lehet rá gyógyszert adni, de csak a szenvedést hosszabbítja meg.


Fontos megjegyezni, hogy tényleg és valóban fogalmad sincs, hogy most milyen jó dolgod van, mert- ahogy mások már megjegyezték- később sokkal rosszabb lesz. Úgy hogy most örülj, mert most relatíve fantasztikusan jól érzed magad.

Ha tudnád, hogy később milyen rossz lesz, akkor két perc alatt ki tudnál ugrani a depresszióból is. Csak hát sajnos nem tudod.

2015. dec. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!