Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoszomatikus betegségekke...

Pszichoszomatikus betegségekkel tapasztalatok (magyarázat lent)?

Figyelt kérdés

Pár éve észrevettem, hogy a stressznek köszönhetően a nyakamban (nyelőcső, légcső) nyomást érzek, illetve szorítást. Ha a párnára hajtom a fejem, a mai napig le kell nyomkodnom a nyakam alatt, hogy ne érezzem, hogy nyom. Bár orvosnál nem voltam még kivizsgáláson - tudom, kéne, majd sort kerítek rá - valószínűnek tartom, hogy ez valami alattomosan kialakult pszichoszomatikus tünet. Tegnap állásinterjún voltam, és néha rámjött az izgulás előtte, konkrétan nyomást, szorítást éreztem a nyakamban, még nyilaló fájdalmat is, mintha feszítené belülről valami. A vérnyomásom nagyon alacsony, lehet, hogy egy hirtelen felment vérnyomás eredménye lehetett a fájdalom? Rákerestem neten, és ilyen tünetet nem írnak sehol. Az állásinterjú jól sikerült, és utána elmúlt ez a fájdalom. Előtte se volt állandó, 3-4 alkalommal hirtelen megfájdult, aztán elmúlt.

Sokszor tapasztalok nehéz nyelést is. Ez esetleg még a maradványa lehet egy régi csúnya mandulagyulladásnak.


2010. márc. 24. 14:12
 1/7 anonim válasza:
Nekem is voltak olyan tüneteim, amik egyértelműen pszichoszomatikusak voltak. Csak én a szívem környékén éreztem húzódást és fájdalmat stresszes helyzetbe. Voltam orvosi kivizsgáláson, persze szervi okot nem találtak. Ez abban az időben volt, amikor munkanélküli voltam. Aztán kaptam munkát és egyik napról a másikra megszűntek a tünetek.
2010. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és neked is olyan érzésed volt, hogy ez fizikai probléma, és hogy ennek első benyomásra köze nem lehet mentális dolgokhoz (persze én tudom, hogy köze lehet, de valszeg pont az a veszélye ezeknek a dolgoknak, hogy az ember nem hozná kapcsolatba idegi dolgokkal)?
2010. márc. 24. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy mondják, hogy "gombóc a torokban" érzés, így keresd.
2010. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, ezt már olvasgattam korábban. de ez vajon beazonosítható nyaki szorító érzéssel is? és állandósulhat?
2010. márc. 24. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de azért én végeztetnék egy pajzsmirigy-vizsgálatot.
2010. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Teljesen fizikainak érzetem a dolgot. (Mármint a fájdalmat a szívem táján) Nagyon meg is ijedtem, mert több súlyos szívbeteg volt a családban. Aztán minden orvosi vizsgálatom eredménye negatív lett.


De a Te helyedben mindenképpen orvoshoz mennék első körben, hátha valami szervi ok van a háttérben.

2010. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

valószínűleg pszichoszomatikus betegség, ha főleg stresszes

időszakokban fordul elő.

nekem a szememnél van ugyanez. (rossz a távolra látásom)

azért van, mert elfordulok valamilyen probléma elől, nem

akarom -szó szerint- "észrevenni"...Bár nálad csak a

stressztől van.

A nehéz nyelés (stresszes időszakokban) gyakran lehet a

kiszáradt torok miatt, szintén a stressztől.

Amúgy meg (ha nincs kiszáradva a torkod) lehet, hogy

a mandulagyulladás maradványa.

2010. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!