Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vizsgák miatti stresszen hogy...

Vizsgák miatti stresszen hogy lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag gyengébb nyugtató se semmi nem hat.
2015. dec. 27. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez engem is érdekelne, mert szintén érint.

Januárban lesznek vizsgáim, illetve beadandók határideje is akkor van.

De már most stresszelek, látva a mennyiséget, és ahogy fogy az idő.

Tanultam szorgalmi időszakban is. De ugye attól még a vizsgákra külön kell készülni, stb.


A stressz néha szinte már a tanulásban is akadályoz, illetve rosszul alszom, így napközben fáradt vagyok. Ördögi kör.

2015. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugtatót semmiképp! Ha még is, akkor inkább Valeriana.

Én első lépésként az aroma terápiát alkalmaznám. Levendula vagy citromfű illóolaj a párologtatóba, vagy füstölők. Ugyanilyen teák belsőleg. Levendula krém mellkasra kenve + a tarkóra. A forró fürdő vs. fürdősó szintén nyugtató hatással bír. Vannak nyugtató légzés technikák (ezeket kitudod guglizni). Továbbá nyugis zene: chillout vagy komoly zene. Végül: meditáció.

(A legutolsó a leghatásosabb)

2015. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A relaxáció a méregmentes, legeredményesebb dolog

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

2015. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nappal kávé-tea-piracetám szentháromság, esténként levendulaolaj és macskagyökér tartalmú étrend-kiegészítő (a teát nem ajánlom, mert borzalmas). Ne nyugtatót szedj, hanem szorongáscsökkentőt. Sokan keverik a kettőt. Kis mennyiségben a Frontin/Xanax nem fog leszedálni. Nekem bevált, bár így is izgulok vizsga előtt. :)
2015. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!