Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől függ, hogy milyen lesz...

Mitől függ, hogy milyen lesz később az, akit bántanak, megaláznak?

Figyelt kérdés

Például akit kiskorában bántanak, lehet később félős, de agresszív is, netán szociopata/pszichopata jellemvonásokat is felvehet, hogy az "érzések ne tehessenek benne kárt".


Mitől függ, hogy melyik fog előfordulni?

Akivel ez történik, az végérvényesen megváltozik, vagy a védekezőmechanizmust képes levetkőzni odafigyelés mellett és újra az lehet, aki volt ezek előtt?



2015. dec. 29. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy ha kiskorában folyamatosan bántják, akkor végérvényesen megváltozik. Nálam ez egy enyhe asperger szindrómát okozott, és azt, hogy a domináns nőket szeretem a szexben. Anyukám állandóan szapult, bűntudatot keltett bennem, kb. félelemben telt a gyerekkorom, ami inkább lelki és érzelmi terror volt, mint fizikai, de néha fizikai is.
2015. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl. az elálló füleim miatt bántottak gyerekkoromban. Visszahúzódó lettem, de van, akit agresszívvé tett ugyanez. Egyik sem jó, de a két rossz közül mégis jobb, ha visszahúzódó lettem, mint esetleg börtöntöltelék (mert idáig is fajulhat a dolog extrém esetben).


5 éve megműttettem a füleimet, most már rendben vannak, de a régi sérülések (pl. félénkség) megmaradtak. Igaz, sokat enyhültek, de szerintem sosem fognak végleg elmúlni. Viszont mindenképpen minőségi változást hozott az életembe. Szóval nem bántam meg, sőt mindenkinek ajánlom.

2015. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
---Előző vagyok---: Ha szexuálisan bántanak, megaláznak valakit - főleg gyerekkorban -, akkor nagyon súlyos következmények jöhetnek: nemi erőszak, perverzió.
2015. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fish1 ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy a családban pl. ki bántja és milyen szülői viselkedésmintákat lát.

Ha pl. van egy anya, egy apa, egy lánygyerek, és egy fiúgyerek, és pl. az apa agresszív, önző, mindig azt akarja, hogy úgy történjenek a dolgok, ahogy ő elképzelte, és az anya megalkuvó, gyáva, nem mer fellépni az apa ellen, akkor a következő lesz a felállás:

(Kiindulva abból, hogy a lánynak és a fiúnak az első hiteles szülői mintaképe az anya és az apa)

- a lány ugyanolyan megalkuvó lesz, mint az anyja, és az apjához hasonló agresszív és önző pasikat fog vonzani magához (akár tudat alatt), mint az apja;

- a fiú ugyanolyan agresszív és erőszakos lesz, mint az apja, és olyan megalkuvó nőket fog maga mellé találni, mint az anyja.


Szóval elsősorban ettől függ, hogy otthon milyen mintákat lát a szülőktől.

Idővel túl lehet lépni ezeken kellő önismerettel és a helyzetek felismerésével, a változni akarással.

2015. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Érdekes.

Kiskoromban sokat gúnyoltak, irigykedtek(jó tanuló vagyok, versenyekre járok, a tanárok szeretnek, sportban is jó vagyok). Ennek ellenére nem vagyok sem félős, sem agresszív. Pszichopata pedig végképp nem. Igazából elég pozitív gondolkodású vagyok, szinte mindig jókedvű. Nem változtattam egy dolgon sem, ami miatt bántottak, mégis élek, virulok.

Sajnálom, hogy kicsit off lett, de gondoltam szólok, hogy van olyan is, akiben nem kárt tesz, hanem motivációt talál benne. Én például arra gondoltam, hogy jobb akarok lenni, mint ők, nem akarok lesüllyedni a szintjükre, nem akarok másokat bántani, és nem adom meg azt az örömöt, hogy szenvedni látnak.

2016. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Saját magától függ, és a lelki fejlettségétől. Semmi mástól, hidd el. Velem egész gyermekkoromban rosszul bántak a szüleim, mégis egy nagyon empatikus, kedves, és jólelkű teremtés lett belőlem. Erről ennyit.
2016. jún. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!