Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több terapeutától három...

Több terapeutától három különböző diagnózist kaptam. Járt így más is? Kire hallgassak, hogyan tovább? (szociopata, enyhe autizmus, kevert személyiségzavar)

Figyelt kérdés

A szociopatát nem ilyen néven kaptam, azért ezt írtam, mert így ismerik többen.


Azon már túl vagyok, hogy megkérdezzem őket, mit gondolnak a többiről, de mind ragaszkodik a sajátjához. Az autizmusos egy nagyon enyhe személyiségzavart el tud képzelni, de inkább nem, gyógyszert meg ne szedjek. A másik kettő gyógyszerezne és folyamatosan járatna terápiára, de különbözőekre és a gyógyszerekben sem értenek egyet.


Ilyenkor mégis mi a franc van? Mindegyik magán, kórházban soha nem jártam vagy ilyen ingyenes rendelésen.


2016. jan. 2. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez függ attól, hogy hogyan érzed magad.

Én azt javaslom pszichoterápiát mindenképpen kezdj el, az ártani nem árthat. Ha rosszul vagy (alvászavar, erőteljes szorongás, szociális fóbia, akármi..), akkor szedj gyógyszert, de csak hogy segítsen a pszichoterápia sikerességében és semmiképp ne szedd évekig!

2016. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem érzem rosszul magam és aludni is tudok, néha depresszióm van és hajlamos vagyok kárt tenni magamban, ami most panasz, az a pánikroham.


Egyfajta terápiára van pénz. Ha rájuk hallgatok és nem egy negyedikre, akkor vagy kognitív terápia vagy ilyen sima, állítólag nem mindegy (???).


A gyógyszer meg még bonyolultabb, egyik változat szerint tartsak magamnál Xanaxot pánik esetére, a másik beállítana Rivotrilra meg asszem hangulatstabilizálóra, aki szerint személyiségzavarom van, az adna antipszichotikumot, hangulatjavítót (vagy ez is stabilizáló??), antidepresszánst és még Rivotrilt is.


Mindenhonnan megvan a recept, de nem váltottam ki, mert összezavartak. Azért voltam amúgy ennyi helyen, mert megijesztettem anyámat egy semmi különös dologgal és az első két helyen azt mondták, hogy ez nem baj.


Arról sem egyezik a véleményük, hogy szorongásból fakadó dühkitöréseim vannak-e vagy teljesen más az oka. Az alvással nincsenek gondok.


Semmi kedvem az egészhez, nekem jó így, de hajlandó vagyok elmenni, de heti 12-18 ezer Ft lenne helytől függően és őszintén szólva nincs kedvem gyógyszerrel mérgezni magam, amikor csak anyáméknak van velem baja. Ja, elmúltam 20, de ők tartanak el. Azt mondták, hogy választhatok, hova megyek, akár máshova is, de valahova menni fogok, különben húzzak dolgozni, ha annyira felnőtt vagyok, hogy el tudom ezt dönteni. Meg hogy nekik kell engem elviselni.


Asszem éppen zsarolnak, de ezzel nem tudok mit csinálni.

2016. jan. 2. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Írj egy privát üzenetet ha gondolod, hasonló helyzetbn vagyok.

Én nem tudok írni neked.

2016. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!Hasonló helyzetben vagyok. Diagnözisban nem értenek egyet a kezelőorvosaim, illetve vab aki szedetne gyógyszert velem, más meg nem...


Nem lep meg, amit írtál, a pdzichiátriában nincsenek kőbe vésett igazságok. A betegségek, személyiségzavarok között nincs éles határvonal.


Mivel azt írod, hogy nagyjából jól vagy, én a helyedben nem kezdenék máris 3-4 féle gyógyszert szedni...


Azt a terápiát érdemes választani, ami a számodra zavaró tünetet helyezi a középpontba, illetve hasznos lehet a közted és a környezetedben élők közötti konfliktusokról, feszültségekről beszélni.


Az autizmus és az antiszoc. személyiségzavarnál lehetnek hasonló személyiségzavarok, a kevert személyiségzavarba pedig minden belefér...

2016. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elírtam: lehetnek hasonló személyiségvonások autizmusnál és antiszoc. személyiségzavarnál
2016. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Á, értem a dolgot akkor. Köszönöm a választ! Megkérdezem, hogy hajlandó-e bármelyik gyógyszer nélkül kipróbálni velem egy sima terápiát, aztán ha nem működik, jöhet a kognitív, bármi is legyen az.


Jól vagyok, de a pánik elég szörnyű, ilyen eseti alapon a Xanaxot vagy Rivotrilt hajlandó vagyok kipróbálni, de talán nem kéne ilyen durva gyógyszerezéssel kezdeni.


Pont az antiszociálisos veszett össze legjobban az autizmusossal, persze rajtam keresztül, mert az antiszociálisos azt mondja, hogy kizárt az autizmus, az autizmusos meg azt, hogy szinte senki nem ismeri fel az enyhe autizmust és az a másik ne dumáljon, mert nem ért hozzá. A személyiségzavaros meg azt mondta, hogy ilyen gyorsan nem lehet diagnosztizálni, de szerinte a legsúlyosabb a bajom.


Fantasztikus, és még hányan lehetünk így... :(

2016. jan. 4. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!