Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki pánikbeteg mit érez ha...

Aki pánikbeteg mit érez ha panikrohama van és mitől jön elő?

Figyelt kérdés
2 x rosszul voltam először munkahelyen kb 40 percig tartott azthittwm meghalok fulladtam is zsibbadtam 120 volt a pulzusom...azota gyengenek erzem magam.utana volt még egy olyan rosszullettem mikor felorara egyedul voltam itthon de 2 perc alatt elmúlt. Surgossegin is voltam ekg vernyomas es verkepem jó. Felek h megfogok halni meg h megint ram jon hirtelen a rosszullét. Mit csináljak? Es ha vmi komoly bajom van csak nem veszik eszre?? 22/L

2016. jan. 4. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha csináltak belgyógyászati kivizsgálást és mindent rendben találtak, akkor a tüneteidet a pánikbetegség okozza.

Én voltam pánikbeteg, nálam a rossz egészségügyi állapotom hozta ki még akkor, amikor terhes voltam a kisfiammal, műtöttek is, évek óta rendszeresen gyógyszert szedek a meglévő betegségeimre, de ezek gyomor és emésztési problémák voltak, illetve epeműtétem volt és ezen betegségek tüneteit erősítette fel a pánikbetegség, plusz ugye az általános pániktünetek. De kivizsgáltak és kiderült, hogy semmi gond a szívemmel ez pánikbetegség és szorongás.

Nálam általában estefelé jött elő mindig és akkor kerültem ilyen hangulatban, mikor egyedül voltam.

Nálam a megoldás az volt, hogy pszichológushoz jártam közel 1 évig és jógáztam. Nekem mindez nagyon hasznos volt és meggyógyultam. Most már több, mint 2 éve teljesen rendben vagyok és semmilyen pánikbetegségem nincs.

Neked is ezt tudom tanácsolni!

2016. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hat csak altalanos verkep történt meg ekg, vernyomas. Cukrom is jo. Csak en 2010 Ben sokat hipochonderkedtem es lett idegi alapon a sok idegeskedestol refluxom vagyis azt mondják az. Nagy eve kapar csiklandoz a garatom meg rekedt vagyok szedem a savlekoto de nem.sokat er. Mindig arra gondolok h rakos vagyok. Gyomortukrozesem még akkor volt amikor csak a gyomrom fajt akkor csak kis epét találtak gyomromban de aztan a gyomorfajast felváltotta a torkom..ingerli még a hideg levegő is es olyankor kohogesre ingerel. Ezt is kiakarom rendesen vizsgaltatni voltam mar csomó FUL orr gegesznel de semmit se látnak...ettől is félek.
2016. jan. 4. 11:44
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor nem jó gyógyszert szedsz, írass másikat a refluxra. Amit én szedek, attól nekem minden rendben van.

Mondjuk gondolom biztos mondták is, hogy milyen étrendet kell követned a reflux mellett, illetve pl. az ágyban fekvés, alvás hogyan történjen.

És ez tuti pánikbetegség.

Inkább tényleg egy jó pszichológus és jóga!

2016. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom. Ha veszek reflux párnát az segit vmit?
2016. jan. 4. 12:04
 5/14 anonim ***** válasza:

Leírom az én történetemet.

2014 januárjában kezdödött,hajnalban nem birtam vissza aludni egyszer csak azt éreztem hogy nem kapok levegöt és zakatol a szivem nagyon megijedtem,a szüleim kihivták a dokit a pulzusom az egekbe adtak betalocot meg xanaxot én azt hittem infarktus van de az ekg nem mutatott semmit.

Ezutàm a házi orvos felirta a betaloc rendszeres szedését a mellékhatáson persze rajta volt h egy csomó minden na jó akkor inkább feleztem aztán abba hagytam.

A pulzusom napi szinten 130 körül mozgott az idegességtöl.

A szivdobogás érzéstől és az idegtöl nem birtam aludni nem birtam enni annyira megviselt hogy öngyilkosságot kiséreltem meg ami hála az égnek nem sikerült.

Én is jártam pszichológus de nekem nem segitett.

A szüleim elvitettek pszichiátriára ahol megállapitották a pánik betegséget és a szorongást,2 hetet töltöttem ott de nem javult semmit az állapotom folyton sirtam nem szünt a szivdobogás érzése görcsben voltam folyton arra vártam mikor halok már meg,mintha nem is én lettem volna már.Felirtak egy csomó nyugtatót amit szedtem is és mint egy zombi úgy éreztem magam,már csak a családomért éltem.

Egy ismerösünk talált egy jó pszichiátriát cegléden ott 2 hónapot töltöttem úgy hogy 3 hétig nem találkozhattam családtaggal ez szörnyü volt :(

De minden napom be volt osztva tevékenységgel kaptam órarendet mikor mit csinálhatok ebben volt relaxáció,zenésfestés stb...

Miután haza jöttem 1.5 évig jártam kontrollra szedtem a nyugtatókat és a szivgyógyszereket.Ma már csak szivgyógyszert szedek a nyugtatókat fokozatossan leraktam nem volt könnyü de sikerült.

A pánikbetegség nagyon alattomos rengeteg rohamom volt de sikerült rajta túljutnom a mai napig nem tudom mi okozta ezt nálam de hála istennek már jól vagyok.

Menj el pszichiáterhez nem szégyen hátha segit rajtad a nyugtató.

2016. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok azt elfelejtettem írni hogy 5 különbözö vàrosba elmentem szívultrahangot csináltatni mert nem tudtam elfogadni hogy a szivemnek semmi baja amitöl annyira éreztem a dobogást amit a mai napig érzek de már nem zavar, folyton orvoshoz jártam mert párszor elájultam.

Vigyázz hogy ne lovald bele magad nagyon az ilyen dolgokba lehet hogy a torkod is csak pszichoszomatikusan jön elö azaz magadnak generàlod a bajt próbàlj örülni az apróságoknak és kösd le magad.

Nem játek ez az egész nekem majdnem az életembe került.

2016. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Istenem, ahogy olvastam majdnem elsirtam magam. Nagyon rossz lehetett neked, átérzem. En most találtam neten egy pszichiátert valószínű elmegyek hozzá. Ugy erzem ezt egyedul nem tudom legyőzni. Egyébként a rosszullét neked is hirtelen jött? Es feltel TE is h mikor erzed ujra?
2016. jan. 4. 13:09
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére öngyilkosságon nem gondolkodom, mert nagyon félek a haláltól nem akarok meghalni. En csak boldog es egeszseges akarok lenni. Szerinted ez kiskori traumatol kialakulhatott?
2016. jan. 4. 13:16
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen hirtelen jött ahogy irtam hajnalba persze utàna meg azért pánikoltam hogy ez mikor tör rám újra nem mertem buszra ülni mert féltem anyukám nélkül szinte a hàzat sem hagytam el :(

A pszichiáter szerint közre játszhatott az hogy 13 éves koromba a papám molesztàlt és ezt doha senkinek nem mondtam el hanem elnyomtam magam és ezt tudtad alatt ott lappangott :(

És csak azt tudom tanácsolni ha neked az orvos azt mondja nincs semmi bajod akkor azt hidd el neki és ne keress fel 520 orvost mert nem jutsz elörébb.

Én most 25 vagyok de 2 évem ment el erre a hülyeségre sajnos :(

2016. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hat en kiskoromban láttam párszor ocsemnek epilepszias rohamait es nemtudtam hova tenni, sajnáltam őt nagyon.mára kinőtte ugy nez ki, de velem Bem is foglalkoztak a szüleim, csak vele. Nem voltam ra feltekeny csak kicsit rosszul esett enis olyan vagyok h mindent magamba folytok biztos ez a gond...
2016. jan. 4. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!