Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paroxetin, ill. Xanax tablettá...

Paroxetin, ill. Xanax tablettákról hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés
Már évek óta szedem mindkettőt, pszichiáter írta fel őket erős depresszióra. A Paroxetin (meg semmilyen más antidepresszáns) nem segít, a Xanax-al meg az állandó félelmemet, idegességemet, feltoluló negatív gondolatokat próbálom elnyomni, de már egyre többet kell bevenni, gyógyszerfüggő lettem. Az érzelmi és az intellektuális életem tkp. a múlté, gyakran gondolkodom az öngyilkosságon, mert annyira embertelennek találom a mai világot. Van még remény számomra, vagy már agykárosodást szenvedtem? szomorú, hogy csak ilyen "mérgekkel" tudom elnyomni az elmebeteg életünk behatásait :( .

2016. jan. 6. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is fel a fejjel. Én is megjártam már ugyanezt a poklot. 5 évig szedtem Paroxetint különböző adagokban. Sikerült leraknom. Az elején nagyon furcsa lesz, sőt akár kellemetlen is.

Mivel szó szerint "elsivárodott" az életem úgy döntöttem, hogy leteszem egyszer és mindenkorra. Először egy hét alatt a felére csökkentettem az adagot. 40mg ról 20 ra utána 20 ról 10 re és utána 0 ra. Ezt kb 2 héten belül.

Utána kezdődik az igazi "lejössz a szerről effektus". Kissé szorongós volt a történet, de nem volt vészes. Ami kimondottan fizikai tünet volt:

- Áramütés szerű érzés nyaktól lábig, oda vissza, véletlenszerű pillanatokban. Szájszárazság. Kissé hiperaktívabb voltam. De ez mind kibírható. Azért hozzá kell tennem, hogy folyamatosan foglalkoztam és a mai napig is foglalkozok testépítéssel, sőt tulajdonképpen emiatt kezdtem el sok sok éve, hogy összeszedjem magam testileg lelkileg.

Egy biztos: gyógyszerfüggő vagy. Én is az voltam az antidepreszáns szempontjából. De már nem vagyok. Leraktam. És örülök, hogy leraktam. Nem sokkal később visszakapod az életedet. Csak azért némi kapaszkodóra szükség van. Pl a depresszió az sokféle lehet. Mi volt a kiinduló pont, hogy gyógyszereket kellett szedned?

A lényeg, hogy simán össze lehet hozni. Nem mondom azt, hogy kellemes, de véghezvihető. Ha bármiben tudok segíteni, csak szólj. Írj privben.

A Xanax (benzodiazepin) az már más tészta. Azt csak csökkentéssel tudod megcsinálni. Hetente 0.25 mg csökkentés. ha nem bírod, akkor tovább kell húznod és csak fokozatosan. AZért nem okoskodok, mert a paroxetint leraktam, de Xanaxot még nem. De dolgozom rajta.

A cigit is le tudtam rakni 16 után, akkor a Xínaxot is le lehet. De fontos, hogy legyen melletted valaki, akivel meg tudod osztani az gondjaidat, beszélgess. Térj vissza a szürke éltből.

És ez nem duma: Én akkor mondtam áment a keresztlányom szülinapja se érdekelt már különösképp, plusz csökkentette a szexuális aktivitásomat.

De megcsináltam.

2016. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne úgy rakd le, hogy eldöntöd, hogy mától nem szedem és kész. Fokozatosan csökkentsd először az egyiket, utána a másikat. De a legjobb, ha beszélsz ez ügyben az orvosoddal. Én így hagytam el ilyen gyógyszereket.
2016. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy sok-sok évvel ezelőtti, tömény marihuánafogyasztás után lettem nagyon beteg. Ehhez még hozzájöttek az elmúlt évek kaotikus hazai történései, párkapcsolati reménytelenség is.
2016. jan. 6. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy a nyugtatód adagját növelni kell, az azt jelenti, hogy rossz az antidepresszáns. Erra az a megoldás, hogy elmegyek a pszichiáteremhez, és elmondom neki, és kérek másikat, vagy többet. És nem az, hogy önkényesen elhagyom őket. Ha így teszel, akkor olyan rossz lesz, hogy nem tudod elképzelni.
2016. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ankap1975 ***** válasza:

A legfontosabb, hogy tanuld meg kezelni a helyzeteket , az érzelmeidet, az életedet. Tanulj meg ralaxálni, meditálni, sportolni, pozitívan gondolkodni. Fejleszd a szociális képességeid, elemezd a gondolataidat.. stb..

Hosszú távon csak így tudod legyőzni a depressziódat. A gyógyszerek ebben csak segíthetnek, de ne csak rájuk támaszkodj.

2016. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ne tekints úgy magadra mint egy gyógyszerfüggő! Folyamatosan nagyon lassan csökkentsd az adagot és közben sportolj! A sport nagyon sok örömhöz juttat és így elhagyhatod a gyógyszert. Én is voltam depressziós, szorongás, alvászavar stb és engem a sport húzott ki a gödörből!
2016. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!