Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire számít normálisnak,...

Mennyire számít normálisnak, ha csak azért nem leszek öngyilkos, mert még arra is képtelennek érzem magam?

Figyelt kérdés

Annyi sz@r összejött, hogy már nem bírom tovább. Évek óta egyre többször fordul meg a fejemben, hogy ennek az egésznek véget kellene vetni. De több okból nem tettem mégcsak próbálkozásokat sem. Az egyik legfőbb, hogy mindig szorult belém annyi optimizmus, hogy reméltem, lesz megoldás a gondjaimra. A legtöbb az családi eredetű, és mivel nem partnerek abban, hogy meg legyenek oldva, egyre jobban elkeseredem. A többi amiért nem tettem ilyet, hogy gyáva voltam hozzá, de egyre jobban érzem, nincs mit veszítenem. Aztán belegondoltam abba is, hogy valószínűleg ez sem menne olyan könnyen, és a sikertelen próbálkozás után csak még rosszabbul érezném magam, amiért még erre is képtelen vagyok.

Szerintetek forduljak szakemberhez? Nem hiszem, hogy segítene, hiszen ahhoz a családom segítsége is kellene, az pedig esélytelen, hogy ők is belássák, hogy baj van. Amiatt aggódom, hogy egyre erősebben érzem, hogy nincs mit veszítenem, és egyre kevésbé érdekel, hogy mi lenne a következménye, ha véget vetnék ennek az egésznek.


2016. jan. 8. 08:19
 1/4 piriiiii ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nem tudom, mi a pontos helyzet a családoddal, de ugye tudod, hogy nem csak családból áll a világ? Léteznek más emberek is. Még ha most nem is érzed azt, hogy ők a támaszaid, kísérőid lehetnek az életed során, még azzá válhatnak akármikor, ez a Te döntésed. Él 7 milliárd ember a bolygón, úgy vélem, van néhány közöttük, akik szeretnek/szeretni tudnának (ha hagyod magadat).

És nem is kifejezetten kell a család segítsége ahhoz, hogy szakemberhez fordulj. De ez persze függ a korodtól.

2016. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piriiiii ***** válasza:
Talán vegyél egy kutyát, macskát. Róluk gondoskodni kell, szeretni kell őket, a legfontosabb pedig, hogy adni kell nekik valakit, akiket ők szerethetnek és akikhez ragaszkodhatnak. :) Gondolj bele, ha lenne egy ilyen lény a közeledben, nem kísérelnél meg öngyilkos lenni, ami, ha esetlegesen nem sikerül, nem keserít el még jobban. Ha nem akarsz még jobban elkeseredni a sikertelen öngyilkosságtól, végy kutyát/macskát!
2016. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mivel még itthon lakom (huszonéves vagyok), és velük kapcsolatos a legtöbb problémám, szükséges lenne, hogy partnerek legyenek a helyzet megoldásában. De még azt sem veszik észre, hogy én mennyire padlón vagyok már az egész miatt, nemhogy hajlandóak legyenek szakemberhez fordulni. Tudom, hogy vannak más emberek is, de nekem csak a családom lenne, akikre számíthatnék, nincsenek barátaim. Mindig is zárkózott voltam, sosem zavart, de most, hogy így alakultak a dolgaim, sajnálom, hogy nincs támaszom. Nem is lennék alkalmas a baráti kapcsolatok ápolására. A párom az egyetlen, aki tényleg mellettem van, miatta érdemes kitartanom, de kezdem azt érezni, hogy neki is jobb lenne nélkülem, mert ezzel csak őt is lehúzom.
2016. jan. 8. 08:39
 4/4 piriiiii ***** válasza:

Tudom, hogy vannak más emberek is, de nekem csak a családom lenne, akikre számíthatnék, nincsenek barátaim.

---->

Még ha most nem is érzed azt, hogy ők a támaszaid, kísérőid lehetnek az életed során, még azzá válhatnak akármikor, ez a Te döntésed.


Ha Téged mégsem érdekel a többi ember, akkor támasz nélkül nehéz lesz a dolog. Ezek szerint nincs, ami éltessen. Erre nem tudok mit írni. :( Ilyenkor előjönnek az én tapasztalataim, hogy nem sok mindent lehet tenni. De inkább nem írok semmit tényleg. :D

Próbálj felkeresni szakembert, szerintem nem kellenek hozzá a családtagok.

2016. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!