Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen hihetetlenül...

Miért ilyen hihetetlenül drágák a pszichológusok, pszichiáterek?

Figyelt kérdés
Bp.-n kb. 10.000/órától kezdődik az ár. Ki az, aki ennyit hétről-hétre kifizet? Márpedig egy komolyabb valamiből kigyógyulni legalább egy éves folyamat, tehát kb. félmillió forint. Miért ennyire drága ez a szolgáltatás?
2016. jan. 10. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha szükséged van rá és biztosított vagy, elérhető ingyen is.

Egyébként relativ, hogy drága. Ha összehasonlítod egy ügyvéd, adótanácsadó óradíjával nem is olyan drága, csak te keresel keveset.

2016. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert ez már majdnem annyi, mint a szakértelmük piaci ára.

Egyébként első jól összefoglalta a lényeget.

2016. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem igazán értem, mit akarsz te egy pszichiáternél egy órán keresztül csinálni? Kb 10 perc alatt megállapítja a betegséged, ír rá gyógyszert. Mit tegyen még? Oldja meg az életed?
2016. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 homo ludensz ***** válasza:
21%

A pszichológusi terápiára van egy olcsó ötletem. Amikor lefekszel az ő kanapéjára és ő odaül mögéd te mondod a plafonnak míg ő jó esetben jegyzetel. Legtöbb esetben ez a képlet és ezért fizetsz x összeget.

Ezt otthon ingyen is megcsinálhatod s ezt a terápiát úgy hívják hogy kibeszéltetés.

2016. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nem igazán értem, mit akarsz te egy pszichiáternél egy órán keresztül csinálni? Kb 10 perc alatt megállapítja a betegséged, ír rá gyógyszert. Mit tegyen még? Oldja meg az életed?"



Én fizetőshöz mentem. Egy órát beszélgettem vele, megállapodtunk a terápiáról és a gyógyszerről. Teszteket is kellett kitöltenem, leginkább a depresszió fizikai velejáróiról és azok enyhítéséről esett szó.

2016. jan. 10. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Felírja a gyógyszert, ad egy szakvéleményt, amire a háziorvos is felírja majd rendszeresen ahogy fogy, tehát akár 1x alkalom is lehet. Így már nem is olyan drága.

A pszichológus más tészta. Oda rendszeresen kéne járni és az eredmény finoman szólva is kétséges. Ráadásul ez nem 1 hónap után fog kiderülni, mint egy antidepresszáns esetén, hanem hónapok vagy fél év múlva.

2016. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 homo ludensz ***** válasza:

A háziorvos valóban felírhatja a szakorvos javaslata alapján csak ha azt a receptet váltod ki kissé elámulsz hogy mitől többszöröse TB.re is.

A másik pedig az hogy 1 alkalommal lehet diagnózist felállítani viszont a gyógyuláshoz stratégiát kialakítani nem valószínű.

2016. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Én több mint két éve járok terápiára, igaz, nem 10 ezer forintos áron, de heti kétszer. Már milliós nagyságrendben fizettem, DE: életem legjobb befektetése. Olyan készségeket kaptam, amit sehol máshol! Egészséges önértékelést, kiegyensúlyozottságot, képessé váltam irányítani az életem, harmóniába kerültem önmagammal. Ezt semmilyen más módon nem tudtam volna "megvásárolni".

És az ára sokszorosan visszajött... amikor terápiára mentem, depressziós voltam, szinte munkaképtelen. Azóta újra munkaképessé váltam, és míg korábban hagytam magam kihasználni a munkában, és az élet minden területén, most már nem így van. Mivel én értékelem önmagam, mások is jobban értékelnek: jobban megfizetnek, megbecsülnek. Míg korábban hosszú hónapokig pályázgattam állásokra, legutóbb egyszerűen megpályáztam álmaim állását (egyetlen helyre pályáztam), és két héten belül megkaptam. Az interjúztató elmondta, hogy messze a legjobb voltam a jelöltek közül.

Szóval a terápia anyagilag is megtérül hosszú távon!


(Annak pedig, aki szerint a falnak mondani ugyanannyit ér... nagyon téves elképzeléseid vannak a terápiáról! Eleve nincs is kanapé, nem fekve zajlik a terápiám, hanem szemtől szemben, és minden létező szakirodalom és elemzés szerint a terápia pozitív hatását a terápiás KAPCSOLAT révén fejti ki. Nem az a lényeg, hogy mit mondunk, hanem az, hogy milyen kapcsolatban.)

2016. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

homo ludens

Ezek max 1000 Ft-os gyógyszerek. Támogatással 2-3 száz Ft-tal olcsóbb csak, nem nagy difi.

2016. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azért tűnik drágának, mert csak akik egyéni vállalkozóként dolgoznak maszekban, ők tudnak normális bért kérni a munkájukért, mert nincsenek kizsákmányolva a munkaadójuk által.


Aki teljes mértékben alkalmazottként dolgozik, megszokhatta, hogy semmire sem elég a pénz. Nem lehet egyedül a nulláról BP.-en például egy normális lakást venni. Vagy bármit is elérni az albérleti díjak mellett. Több, mint egy éve programozóként dolgozom itt, szarrá hajtom magam, de sosem lesz semmim az életben, ha nem megyek külföldre mielőbb..

2018. okt. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!