Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig a halálra gondolok,...

Mindig a halálra gondolok, ezen lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Már úgy érzem nem is élek, hanem "feladatot teljesítek" amíg itt vagyok, vagy ilyesmi. Enyhe (csak enyhe) túlzással a nap minden percében a halálon agyalok.

Pl. tegnap elalvás előtt megöleltem a régi plüss macim amit óvodába minden nap elvittem régen és arra gondoltam mi lesz azzal ha meghalok, hiszen szegény olyan csúnya, senki nem szeretné rajtam kívül... A lakásban elkezdtem nagytakarítást csinálni és rendezgetni a dolgokat. pl. a szép tányérokat a nővéremnek adom, a szép játokokat a gyerekének.


Tudom, hogy ezt mi váltotta ki - egy személy halála teljesen megváltoztatta az életemet...

de ez kész röhej, hogy ezt csinálom 18 évesen.


Szeretnék ismét élni, de nem látok ebből a gondolkodásból kiutat. Elgondolkodtam már azon, hogy a rákos betegek milyen hálásak lennének az életemért, az idősek szeretnének ismét 18 évesek lenni... de csak tovább pörög az agyam és készülök a halálra.



2016. jan. 13. 18:43
 1/4 Timea270 válasza:
En is szoktam olelgetni a macim pedig mar nagyobb vagyok de en is eltoprengek, de en pont az ellenteted vagyok en nagyon varom a jobot es arra gondolok hogy mingyart itt lessz az ido hamar tullepem a sulit es johat az igazi elet ami telelessz sok jo dologgal es azt csinalok amit akarok. En vegulis ezt gondolom gondolj arra hogy neked rengete idod van meg kogy kielvezd es te nem azert elsz hogy sirj es bankodj mindenen. Istennek biztos van ra oka hogy itt vagy a foldon es bisztos benne hogy te nem leszel egy utcasepro hanem neked is itt van egy kulonleges szereped es ha tul elbankodsz ha valami eszedbejut akkor rossz vege is letet pl betegseg vagy annyira elkeseredsz a jovodon hogy baj lessz es egesz eletedben ezt erzed majd mert nem erzed azt az elet erot inkabb keress ojan valamit amiben oromod telik vagy nem gondolsz a jovore! Otulok ha segithettem
2016. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, köszönöm :)


igen, legjobb lenne a jövőre nem gondoldolni és a pillanatban élni mindig... de sajnos a felnőtt emberek mindig gondolkodnak :/

2016. jan. 13. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet a patológiás gyászreakció. Fél évig természetes, de ha azon túl is tart, helyes keresni egy mélylélektani terápiára (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb.) kiképzett terapeutát keresni. Valószínűleg 4-8 kezeléssel túl jutsz rajta.
2016. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha közel állt hozzád az elhunyt és úgy érzed, nem tudod feldolgozni egyedül az elvesztését, kérd pszichológus és/vagy gyászterapeuta segítségét.
2016. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!