Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek súlyos betegségek? Most...

Ezek súlyos betegségek? Most voltam pszichiáternél és ezt diagnosztizálta (lent)

Figyelt kérdés

Huszonkilenc éves vagyok és már több darab pszichológusnál is megfordultam de valahogy egyik se tudta óldani a folyamatos szorongásaimat és azt a nagy szintű idegességet, feszültséget ami bennem volt. Ezen felül rengeteg veszekedés, idegesség és sajnos sok bántás ért az elmúlt években. Valahogy mindig hálátlanságot kaptam vissza másoktól amikor én teljesen segítőkész voltam velük. Úgy érzem ez teljesen ráment az idegeimre olyannyira hogy az utóbbi egy hónapban már nehezebben aludtam is el és folyamatosan remegtem, izomgörcsök gyötörtek és undorral jártam be a munkahelyemre dolgozni a kollégák közé akik helyett még én dolgoztam meg ők kihasználnak teljesen.


Szóval a sok idegfeszültség után felkerestem egy magánpszichiátert aki beszélt velem kb harminc percet (hatezer forintot gombolt le rólam) és felírt két kódot amit nem tudok mi: F41.2 , F48.9


Ezek után felírt nekem egy nyugtatót (frontin) és egy kedélyjavítót (asentra) na most ma kiváltottam őket reggel és beszedtem de semmi javulást nem érzek. A nyugtató olyan mint a lepkefing már bocsánat a szóhasználatért nem nyugodtam meg tőle. A kedélyjavítóra azt mondta doktor úr idő kell míg használ hát nem tudom türelmetlen vagyok de majd meglátom remélem elmúlik tőle minden rossz érzésem, feszültségem és idegességem!!


Szóval a kérdéseim hogy akkor én most súlyosan mentális beteg vagyok? A diagnózisaim: F 41.2 és F 48.9


Válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is,



2016. jan. 14. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

F41.2 Kevert szorongásos és depressziós zavar

F48.9 Nem meghatározott neurotikus zavar


Valószínűleg valamilyen nem meghatározott személyiségzavarod van, de a diagnózissal amúgy se mennél semmire. Attól nem leszel jobban, hogy van egy kódod...

A gyógyszer tüneti kezelés, és vagy használ (idővel), vagy nem.

A terápia az, ami érdemben segítene, de az sem 5 perc alatt...

2016. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

F41.2 kevert szorongásos és depressziós zavart jelent, az F48.9 pedig nem meghatározott neurotikus zavart.


Egyik sem tekinthető a klasszikus értelemben vett "súlyos" betegségnek, mindkettő kiválóan kezelhető, de nem CSAK gyógyszerekkel, szükséged lesz pszichoterápiára is. Kognitív viselkedésterápia és a mindfulness nagyon hatásos ezekre, próbálj ilyen terápiát keresni, ha teheted.

És ne hagyd kezeletlenül, ne vedd félvállról, mert súlyosbodhat a helyzet.


A sport, a helyes táplálkozás és a meditáció is sokat segíthet, illetve a táplálékkiegészítők (B vitamin komplex, D vitamin, cink és magnézium) rendszeres szedése is hasznos.


Kitartást és gyors jobbulást! :-)

2016. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senia válasza:
Kevert szorongásos depressziót nekem is diagnosztizáltak...meg érzelmileg labilis személyiségzavart...meg még vmit...az most nem jut eszembe... Hogy ez most súlyos vagy nem súlyos...te miyennek érzed...Az orvosok tüneteid alapján besorolnak valahova és az alapján nekiállnak gyógyszerezni...az meg vagy segít vagy nem...
2016. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a fél országra ki lehetne mutatni ezeket a diagnózisokat, sajnos annyira stresszes, problémákkal terhelt mindenki élete. Egy terápia bizonyára jót tenne egy megfelelő szakembernél, de elég vastag pénztárca kell hozzá. Havi 50 ezer simán elmegy rá... Én úgy gondolom, hogy a betegséged gyakori és sokakat érint, sajnos foglalkozni kell a megszüntetésével, mert nagyon megneheziti az életedet, de súlyosnak nem mondanám. A Frontinhoz hozzá lehet szokni nagyon könnyen és akkor tényleg semmit se ér, csak függőséget okoz. Inkább az élethelyzeteden kéne változtatni, hogyha lehetséges, esetleg egy jobb munkahelyi környezet? Persze tudom, hogy ez naiv javaslat, örül az ember annak, ami van...
2016. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!