Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamosok! Leírnátok...

Pánikrohamosok! Leírnátok nekem a tüneteiteket és hogy mit léptetek mikor szembesültetek vele hogy mi a bajotok? Hová mentetek? Orvos vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Többféle pánikrohamom volt életemben. Ez elsők éjjel jelentkeztek. Szapora pulzus, zsibbadás, nehézlégzés, halálfélelem voltak a tünetek. Ügyeletet hívtunk, kaptam nyugtatót, attól rendbejöttem. A következő alkalommal kórházba kerültem, ott ki is vizsgáltak, és mivel semmilyen szervi okot nem találtak, így merült fel a pánikbetegség gyanúja. Akkor még nem fordultam sehova. Később más (depresszió) miatt kerültem pszichiáterhez, aki a gyógyszeres kezelés mellett rövidterápiát folytatott velem (3 hónap). Ez átmenetileg megoldotta a problémát, de évekkel később, amikor nehéz élethelyzetbe kerültem, újra előjött minden...

Ekkor eleinte konkrét helyhetekhez (autóvezetés) kötődött a roham. Volt, hogy 100 km-re kellett értem jönni, mert nem tudtam hazavezetni... Hiába álltam félre, hogy lehiggadjak, ahogy elindultam, újra jött a roham. Később más helyzetekben is jelentkezett, teljesen váratlanul. Megint csak "megvártam", míg depressziós is lettem, ekkor már pszichológushoz fordultam. Ennek közel 3 éve. A terápiám alatt egyetlen pánikrohamom volt, ami felhozott egy csomó érzést (akkor, ott meg tudtam élni). Azóta néha előfordult, hogy komoly stressz ért, és éreztem, hogy közelít a roham, de le tudtam állítani! Volt olyan helyzet, amikor egy baleset miatt ügyeletre kellett mennem, éreztem, hogy közelít a roham, és le tudtam állítani. Mivel az ügyeleten vizsgáltak, teljesen normális volt a pulzusom, vérnyomásom. Amikor elmondtam a dokiknak, hogy egykori pánikbetegként vagyok ebben a helyzetben, gratuláltak! :)

2016. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Örülök hogy sikerült ezt kezelned! :) Köszönöm a válaszodat :))
2016. jan. 14. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább pszichoterapeuta. Ha jó, meg is gyógyulhatsz. A bogyóktól (ha megfelelőt is kapsz) inkább csak a tünetek enyhülnek/múlnak.
2016. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen..szerintem is egyébként. Nem igazán szeretnék gyógyszereket szedni. Én pszichológushoz megyek először szerintem.
2016. jan. 14. 21:25
 5/6 A kérdező kommentje:
És nektek miért alakult ki? Csak úgy, vagy esetleg örököltétek? Bocsánat hogy tegezek :)
2016. jan. 14. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
"Örökölt" abból a szempontból, hogy már a szüleimnek is vannak személyiségproblémái, és ettől alakult ki bennem is. A pánikroham az elfojtott tudattalan problémák megnyilvánulása. A terápia segít ezeket felszínre hozni és szembenézni, megküzdeni velük.
2016. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!