Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki aki sikeresen...

Timiie86 kérdése:

Van valaki aki sikeresen leszokott az altatókról/nyugtatókról? Jelen esetben: dormicum, xanax. Ha sikerrel akkor hogyan csináltátok és mire kell számítani? (mellékhatás, stb. )

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondj dózist és hogy mennyi ideig szedted, abban tudok esetleg segíteni, ha sokáig és nagyon sokat, de adjunk neki egy próbát.
2016. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kb 5 éve, de szülésem óta (4éve) rendszeresen. egy éjszaka alatt 7mg. a dormicumból, a xanaxszal meg a frontinnal a dormicumot próbáltam kiváltani szóval vagy ezt vagy azt. ritka esetben fordult elő h mindkettőt bevettem de mostmár rövidül az alvásidőm hiába veszem be, nem hatnak rendesen, szeretném letenni az összeset, és visszakapni a rendes, normális életemet. szerintem elég rossz mellékhatásai vannak, sokszor vagyok depressziós és nehezen koncentrálok. ha sikerül abbahagyni remélem minden visszaáll. kb. mennyi idő után lehet elmondani h leszokott az ember? (ja.. és 29 éves vagyok.)
2016. jan. 17. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Oké, akkor gondolom, még nem álltál le soha. Semmiképp ne tedd le egyszerre, akkor sem, ha otthon tudsz maradni és kibírod a mellékhatásokat, mert ennyi idő után egyszerűen nem tudnál valószínűleg aludni szinte semmit és attól megbolondulsz.


Azt mondanám, hogy ha nagyon sürgős, olyan egy hónap alatt rendben tudnál lenni és talán fél év múlva éreznéd, hogy javult a memóriád, ha még visszaállítható (nem biztos, hogy történt vele bármi, de az is lehet, hogy nem tűnt fel).


Kezdd el felezni a dormicumot, vagy ha most anélkül vagy, ne nyúlj hozzá újra. Szóval tegyük fel, hogy épp azt szeded, törögess le belőle piciket, tapasztald ki, hogy mennyitől tudsz még annyit aludni, hogy ne legyél hulla. Ha jönnek a mellékhatások, próbáld kibírni, ameddig tudod, ha nagyon nem megy, vegyél be kevesebb xanaxot, mint szoktál, nézd meg, hogy mennyi a legkevesebb, ami valamit még enyhít.


Ha csak xanaxon vagy most, akkor csökkents ugyanígy, keresd meg azt az elviselhető mennyiséget, amennyivel kevesebbel kibírod és várd meg, míg beáll rá a szervezeted, utána csökkentsd tovább.


Ami segíthet, az a fájdalomcsillapító, nem tudom, pontosan melyik hatóanyagú, kísérletezd ki, ezt a fizikai tünetekre lehet szedni. Ne vegyél be belőle irgalmatlanul sokat, mert ezekre is rá lehet szokni, aminek az az eredménye, hogy folyamatosan fájni fog a fejed és akkor lehet erről is leszokni (csak fáj, de azért borzasztó).


Ha nagyon nem tudsz aludni, vegyél pár doboz daedalont. Abból be ne vegyél egyszerre többet, mert ha nem vagy hozzászokva, szörnyűséges hallucinációkat stb. tud okozni, először próbáld ki egy féllel, ha nem megy, akkor egész, ha még mindig, még egy fél. Olyan másfél óránként javaslom. Elsőre egy nap kettőnél többet szerintem ne vegyél be, érezni fogod, ha kipróbálod, hogy milyen. Nem kellemesen altat el, de legalább alszol.


Azt semmiképp ne próbáld meg, hogy teljesen abbahagyod az egészet és ha rosszul vagyok, lefekszel aludni a daedalonnal, mert fogalmam sincs, egy átlagos szervezetre hogy hat a benzo-elvonás, én meg tudom csinálni, de már vagy harmincszor biztos letettem.


Még van egy olyan opciód, hogy elmész pszichiáterhez és elmondod, hogy ez van, ő adni fog neked egy pontos ütemtervet, plusz helyettesítő gyógyszernek egy nyúlfarknyi antipszichotikumot, ettől nem kell megijedni, mindössze azért lenne, mert attól mindenki alszik, utána azt is abba lehet hagyni.

2016. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt semmiképp ne próbáld meg, hogy teljesen abbahagyod az egészet és ha rosszul *VAGY...


Bocsi, elrontottam.


Kihagytam, hogy mire számíts. Insomnia, irtózatos feszültség és irritáltság, de jöhetnek görcsök, fájdalmak, hányinger, akármi. Ezekre nyugodtan szedj olyan gyógyszert vagy vitamint, mintha betegség miatt lenne, segíteni fog.

2016. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, és nyugodtan írj, ha bármi van vagy csak megijedtél, nem értesz valamit stb.


Nekem rettenetes alvászavarom volt egész életemben, most egy béna antidepresszánssal alszom, igaz elég rosszul, de alszom, úgyhogy nem szedek altatót.


Benzo-toleranciám van, nem hat igazán, meghülyülök tőle, de volt, hogy egy egész doboz 15-ös dormicumtól meg 25 mg xanaxtól nem aludtam el, de még emlékszem, milyen volt korábban. Valószínűleg emiatt és könnyebben is hagyom abba (olyan 4-5 nap után már nem érzek semmi rosszat), de régebben is hagytam el, igyekszem nem olyan tanácsokat osztogatni, amik nekem most lennének jók, mert azzal nem mész semmire.

2016. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. most 2 napja nem szedek semmit, első éjjel rosszabbul aludtam tegnap jobban. kb 3x keltem fel de vissza is tudtam aludni. nem szedtem be semmit, próbálom magam mentálisan lenyugtatni, este nyugtató teát iszok és magnerotot rágcsálok. fejfájásom az van rendesen de valahogy csak kibírom..
2016. jan. 17. 12:52
 7/11 A kérdező kommentje:
ja de.. egébként volt olyan 1-2 hét amikor nem szedtem semmit néha sikerült leállni csak nem tudom miért ujra kezdem mindig szedni.
2016. jan. 17. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Ó, akkor menni fog. Az nem gond, hogy ha szörnyen rosszul vagy, akkor bekapsz valamennyi xanaxot, dormicumot inkább ne, vagy ha nem tudsz visszaaludni.


Ha ilyen jó szervezeted van, akkor hallgass arra és örülj neki! A fejfájásra meg nyugodtan vegyél be gyógyszert, csak ne szedd folyamatosan 2-3 hétig, arra kb. annyi idő alatt lehet rászokni.

2016. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Olvastam egy alvástréningről, nemtudom az segíthet-e vagy csak a pénzedet akarják lenyúlni?!
2016. jan. 17. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Budapesten van ingyenes alvásklinika, én február elején megyek, azt megpróbálhatnád te is, ha a közeledben van elérhető, 24 óra az egész, ha jól tudom.


Fogalmam sincs, hogy lenyúlás-e, én próbáltam ingyenes appot, letöltötem fizetős appot, mindenféle relaxációval is próbálkoztam, de ha el is alszom, egymilliószor felébredek és éjszaka malmozok, hogy vajon mikor alszom vissza, ha egyáltalán. Van, hogy el sem tudok aludni...


Biztos van, akinek ez beválik, akkora hazugság csak nem lehet, emrt olvastam jókat ilyesmiről, csak nekem nem vált be.

2016. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!