Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióm miatt nem tudok...

Depresszióm miatt nem tudok már dolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

több éve kezelnek depresszióval, pánikbetegséggel fiatal korom ellenére sok munkahelyem volt, mert mindig olyan pánikok törnek rám, hogy nem tudok megmaradni egy helyen sem.

Jelenleg dolgozom, de az apró egyszerű feladatok is borzasztó nagy terhet jelentenek, nem tudok koncentrálni, állandóan ideges vagyok, megy a hasam és hánynom kell.

Attól tartok, hogy ha innen elküldenek (ami nem lenne csoda, mivel képtelen vagyok normálisan dolgozni) nem tudok már elhelyezkedni. Busszal közlekedni, boltba stb ismét nem tudok menni, mert olyan erőd pánik tör rám a gondolatától is, hogy inkább nem megyek sehova. Mitévő legyek?



2016. jan. 22. 12:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
erős×
2016. jan. 22. 12:54
 2/20 anonim ***** válasza:
Milyen antidepresszánst szedsz?
2016. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
xanaxot, anafranilt és mizapint
2016. jan. 22. 13:01
 4/20 anonim ***** válasza:
19%
Pánikbetegek nagyon figyelik a testük működését (interoceptív tudatosság fokozott náluk) ha nem néznéd midnig hogy most hogy dobog a szíved meg nem figyelnéd a légzésed folyton akkor talán enyhülnének a panaszaid!
2016. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát kétféle antidepresszánst minek szedni? Ezek amúgy is régiek újat nem próbáltál doktoroddal?
2016. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 gömbicica ***** válasza:
41%

Szia. Egyedul elsz??

Nincs veled valaki, hogy ne legy egyedul a felelmeiddel???


Antidepis vackokat valahogy probald elhagyni lassan persze.


Probalj meg sportolni. Es igaza van elottem yzolonak,mindig magunkat figyeljuk. Tapadztalat.


Hal Istennek mar elmult .


Korod nemed?? Orszag mely reszeben laksz? Csak hogy segitseget lehessen ajanlani.

udv.Edit

2016. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha több éve kezelnek ezzel a betegséggel, akkor ott nem gyógyítás zajlik, hanem a tünetek csökkentése. Valószínűleg csak gyógyszert írnak fel, meg kapsz egy-három mondatos kérdést a hogyléted, alvásod , másfelől, aztán jónapot.

Az eü-nek nem igazán érdeke a gyógyítás, hanem inkább a tünetmentesítés vagy a tünetek csökkentése (vagy a tünetek erősítése, hogy újabb gyógyszereket lehessen írni). Ennek a miértje hosszú téma és nem is ez most a lényeg. Tudom, mert szakember vagyok és hosszú évek közvetlen tapasztalata ez.

Számold össze amennyire csak tudod, évek alatt mennyit vesztettél a betegségeid miatt: betegállomány, gyógyszerek, utazás ide-oda a betegség ügyében, munkahelyek elvesztése, kapcsolati zavarok stb.

Miért kértem a számolást? Mert pl. nagyobb az esélyed meggyógyulni egy magánrendelésen és összességében jóval olcsóbb is és akár életed végéig is kitarthat ez a gyógyulás.

Mire figyelj? Pl. a magánrendelésen a pszichoterapeuta, pszichológus, mentálhigiénikus szimpatikus legyen; ha azt mondja hónapokig/évekig kell visszajárni és elfogadhatatlanul sok összeget mondd, akkor köszönj el, keress másikat.

Van lehetőséged az egészséges, boldog életre. Vagy a tb-n belül keress - lehetőleg fiatal - szakembert, akinek nem "mániája" a gyógyszerfelírás, egy mosoly adása, közben egy-két kérdés feltétele, és elköszönés, hanem együtt gondolkodik veled, alternatívákról beszélgettek és úgy érzed, végre látod a fától az erdőt.

Gyógyulást kívánok. Van erre lehetőséged.

2016. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Sportolj, és hagyd el az antidepresszánsokat. Én is ezeket szedtem, de végül nem ettől gyógyultam meg.
2016. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a gyógyszereket úgy szedem ahogy az orvos előírta. A sport semmit sem ér ezen a téren, legalábbis nekem.
2016. jan. 23. 00:11
 10/20 gömbicica ***** válasza:
31%

én inkább próbálnék a családi és magánéletemben kutakodni, hogy mi lehet a probléma, és a gyógyszert elvinném a patikai gyüjtőládába!!!!


Tapasztalod, hogy hiába kapsz csomo orvosságot ( ???? )

jönnek a rohamok, hányások, hasmenés, nem tudsz dolgozni....


akkor miért hiszel a bogyókban???? jajjj! azoktól nem fogsz előbbre jutni az életbe :( :(


vannak más utak is. Viszont ha Te ebben hiszel, akkor egyenlőre ez a Te utad.

2016. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!