Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megfelelési kényszer ellen...

Megfelelési kényszer ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Minden nap azzal foglalkozom, hogy mit gndolnak mások rólam, vagy ha igazán megismernének, akkor mit gondolnának.

Mondjuk van, amikor sikerül ezt félretenni, de pl. ma is volt, hogy azon gondolkodtam, hogy biztos szerencsétlennek tart ez vagy az az ember.Igazából szerintem erről én sose fogok leszokni.Elvileg ez kamaszkorban elmúlik, de az már rég volt, már lassan 40 leszek (nő vagyok).

Ja és meg van ennek az eredménye is, néha már mindenem fáj, és a karrierem se épül, mert sokkal-sokkal egyszerűbb munkákat vállalok el, mint, amit eredetileg végeztem.De azért kockáztatni szoktam (legyőzni a félelmeimet) - pl. ha valaki lekezelő volt velem, akkor szóltam neki.Ja még anyámmal élek, neki semmi se jó, vagy, max. "ha legközelebb csinálod, akor így-meg úgy."

A megfelelni vágyást tényleg le lehet rendezni azzal, hogy kitalálok egy életcélt, és annak élek?Vagy van, akinek annyi önbizalma sincs, hogy ezt megtegye?


2016. jan. 25. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az alap baj, hogy anyukaddal elsz ennyi idosen. Ez nem egeszseges, pont amiatt h beleszol a dolgaidba es nincsen sajat onallo eleted. Igy nem lesz onbizalmad es a ralatasod a dolgokra es onmagadra eltorzul amiatt, hogy nem az eletkorodnak megfelelo eletet eled. Tegy valamit azert, hogyel tudj koltozni, sportolj, oszd be a sajat dolgaiddal a napodat, es honapok alatt elmulik az, hogy masok fiktiv szemevel nezed magad. Batorsagot es sikert kivanok!
2016. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Laktam már külön rövidebb ideig, akkor is ugyanaz volt.(akkor meg akivel laktam, lakótársam, gondolkoztam, hogy elítél, mert nem bulizok, vagy kevés emberrel találkozom)

Amúgy meg szerintem sok ember úgyanígy gondolkozik-meg akar felelkni- és nem lakik a szüleivel.De persze én is szeretnék elköltözni.

2016. jan. 26. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!