Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongásra az orvos...

Erős szorongásra az orvos Frontint és Tegretolt írt fel. Be merjem venni ezeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta, több éve küszködök erős szorongással. Minden nap, főleg ha társaságban kell lenne, de ha családtagokkal vagyok, akkor is ez van. Főként az izommerevség, ami nagyon zavaró, és a remegés. Szóval sok évnyi szenvedés után elmentem a pszichiátriára, mert úgy érzem nem vagyok magamon képes változtatni. Hiába erőltetem magamra azokat a helyzeteket, hogy pl többet járok társaságba csak rosszabb lesz. Nem tudok ezzel az állandó szorongással normális életet élni. Szóval Frontint (0.25mg) napi 2 tabletta, és Tegretolt (200mg) 1 tablettát írtak fel naponta. Viszont a Tegretolról annyi negatív véleményt olvastam, hogy nem merem bevenni. Szerintetek mit tegyek? Illetve melyik a leginkább alkalmas gyógyszer a szorongás ellen?



2016. jan. 27. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én a frontint se szedném, de nem fogsz olyan "gyógyszert" találni amit nyugodt szívvel bevennél :)
2016. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Én a Tegretolt egyáltalán nem javaslom, még ha fizikai tüneteket is okoz a szorongás, akkor sem. Nem erre való. Nem is szokták csak úgy felírogatni.

A Frontin bőven elég lesz neked, de azzal is nagyon kell vigyázni, mert a valódi problémákat nem oldja meg, csak a tüneteket enyhíti, és nehéz róla leszokni. Ettől függetlenül szorongásra tökéletes.

Viszont. Ne erőltess magadra olyan helyzeteket, amikben rosszul érzed magad. Még véletlenül se. Attól tényleg csak rosszabb lesz. Nem mondom, hogy 100%-ban kerülj el mindent, amihez nincs kedved, de ha pl. épp nem akarsz társaságban lenni, akkor ne menj. Munkán/sulin kívül épp elég a legjobb barátoddal, meg a legközelebbi családtagjaiddal együtt lenned. Velük viszont beszéld meg a problémádat őszintén. Meg egy jó pszichológust is kereshetnél, aki nem gyógyszerben látja a megoldást.

2016. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha drogfüggő akarsz lenni csak akkor szedd. Ugyanis a problémát nem oldják meg ezek a cuccok, sőt némely szerek még öngyilkossági gondolatokat is okoznak (betegtájékoztatóban írják hahaha) és ezekről a cuccokról nagyon nehéz lejönni. Ha elkezded akkor rajta is maradsz. Inkább multivitamint szedj és meditálj. Mert te okozod magadnak a szorongást és te is tudod megszüntetni.
2016. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor a Tegretolt nem veszem be. Nem akarok drogfüggő lenni, de ez sem élet, ami nekem van. Létezem, de nem élek. Multivitaminokat szedek, és ugyan hasznosak, de erre az érzelmi állapotra hatástalanok. Az a baj, hogy nem tudom leírni milyen állapot ez. Ezt csak én érzem, de úgy érzem egyre rosszabb. Ez már sok sok éve van, és nem tudom leírni az okát, hisz minden nap így érzek. Még ha nem is vagyok boldog, de legalább testi tünete ne lenne. Ne lennék állandóan befeszülve, és ne remegnék ilyenkor. Sokkal jobban érezném magam. Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy mégis hogyan szüntessem meg? Mert én már mindent próbáltam, de semmivel nem jobb. Sport, vitaminok, bulik, zenélés, motivációs videók nézése.. Még ha a családtagjaimmal vagyok, akkor is ez van. Ez nagyon idegesítő.

2016. jan. 27. 16:13
 5/16 anonim ***** válasza:

a multivitamin is nagy átverés, aszkorbinsav ként lehet venni c vitamint gyógyszertárban, csak az 1000-szer olcsóbb viszont nem márkás.

Kezdj el komolyan sportolni, ne úgy, hogy csak letudd.

olvasd el neten a sárga kapszulát, ha már gyógyszert szedsz.

2016. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Látod, nem is kellett volna elmenned a pszichiátriára. Itt a gyk-n rögtön tudják, hogy neked nem szabad bevenni a szakképzett orvos által felírt gyógyszereket. Csak tudod ez a betegség egyre jobban elhatalmasodik rajtad, és akkor mit mondasz majd az orvosnak? Nem szedtem be ami marhaságot maga fel irkált nekem, mert a gyk.n azt mondták, hogy az nem jó. És inkább tornázzak.
2016. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ha te azért szeded a gyógyszert mert félsz, hogy az orvosod leszid és nem ír fel többet az a te dolgod.

Egy fizetős pszichológusnak az éri meg, ha nem gyógyulsz meg, a gyógyszergyártó támogatásokról már nem is beszélve.

Nincs gyógyszer dadogásra, dühkitorésre, stb, ezek mind nyugtatók, amik az agyra hatnak pár órára. Ez nem gyógyít be sebet.

Az ilyen betegségekből csak akarattal lehet kigyógyulni, mert az ember makacs.

Vagy találsz egy célt vagy roncsot csinálsz magadból, és akkor átértékeled a dolgokat.

Ez lehet alkoholfüggőség, lehet adrenalinfüggőség, mint Schumaher, de lehet egy bonyolult érzelem ismétlése is, mint pl elhagyó szülő, senki se szeret, félelem a szegénységtől vagy a magánytól.

Valaki fél a magánytól, de amint átéli, egyféle katarzisként, utána már nem fél tőle.

2016. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elhihetitek, hogyha képes lennék magamon változtatni önerőből már megtettem volna. Sajnos nem megy. Már évek óta. A tegretolról viszont annyi rosszat olvastam, hogy nem merem beszedni. A csökkent fehérvérsejt szám gyakori mellékhatásként van megjelölve, és ez nagyon nem tetszik. A sárgakapszulát már olvastam, zsírcsökkentés céljából.
2016. jan. 28. 19:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Pedig a Tegretol szépen oldja a szorongást. Napi egy db 200 mg-os tablettától szinte biztos hogy nem lenne semmi komoly bajod.Szakember írta fel,én biztosan beszedném,ha meg akarnék gyógyulni.
2016. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Takaro dnál az élők közül a Tegretoloddal.

10-ből egy hány tőle, és ha hánysz, akkor azonnal fordulj orvoshoz, mert májgyulladás vagy vérsejt csökkenés.

És ez csak a hivatalos statisztikából egy sor.

2016. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!