Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális dolog, hogy ezzel a...

Normális dolog, hogy ezzel a "Walter Mitty" módszerrel védekezem a szociális fóbiám ellen?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos helyek (pl. parkolók), ahol nagyon erősen feltámad bennem a pánik. Nagyon nehéz akár csak elmenni megvenni egy kiló kenyeret, és sajnos az sem segít rajtam, hogy bizony nagyjából reggeltől estig emberek közt mászkálok a rengeteg elfoglaltságom miatt. Nem bírom megszokni a jelenlétüket, félek tőlük, de ezt külső szemlélő nem érzékeli rajtam.


Mostanában vettem észre, hogy ha viszont nagyon boldog vagyok vagy éppen leköti valami a gondolataimat, akkor észre sem veszem, hogy mondjuk keresztül jöttem gond nélkül a parkolón. Ezért aztán most már minden alkalommal, amikor mennem kell valahová, beleképzelem magam egy alternatív valóságba, jeleneteket rendezek a fejemben, és így a legtöbb esetben felül tudok kerekedni a rohamaimon. De szerintetek nem lesz ez is egy újabb probléma, ha túlzásba viszem? Számomra olyan ez, mint egy közepes hatóanyagú gyógyszer (valódi gyógyszert nem szedek, mert sokszor olyan kétségbeesett vagyok, hogy biztosan függővé válnék). A fantáziámmal nincs gond, már majdnem 10 éve írok történeteket /ez is valamiféle menekülés a valódi világ elől/. Vagy egyszerűen csak ne aggódjak még emiatt is?


Pénz hiányában nem járok szakemberhez.


Egy huszonéves lány


2016. jan. 27. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Megoldod. :P
2016. jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 GetOutOfHereStalker válasza:
Elolvastam pár oldalt, ahol az állt, hogy a kezeletlen szociális fóbiától kialakulhatnak tök random fóbiák is.Mondjuk ez inkább a generalizált szociális fóbiára igaz.Ahogy te leírod ezt, nem tűnik túl komolynak.Szerintem ne aggódj miatta, ha segít elmenekülni a problémád elől, de ha segít annyira, hogy nem félsz tőle elmenni egy pszichológushoz, akkor szerintem feltétlenül látogass meg egyet.Rajtam pl. a mindennapos részegség sem segít.
2016. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!