Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi is lehet ez valójában?

Mi is lehet ez valójában?

Figyelt kérdés

Üdv.

Néhány hete folyamatosan ideges vagyok, vagyis nem tudom hogy ez idegesség lenne vagy stressz vagy depresszió vagy valami más. Ez odáig fajult hogy mikor valaki csak megszólít képes lennék ott azonnal ok nélkül üvölteni vele vagy nekimenni. A másik hogy sokszor ha emberek között vagyok pl: tömött busz néha elfog valami késztetés hogy meneküljek onnan vagy üvöltsek ahogy a torkomon kifér. Ez csak pár percig tart és amilyen hirtelen jön el is múlik. Ilyenkor izzadok, néha szédülök gyorsabban ver a szívem és nagyon félek. Amire egyébként semmi okom mert teljesen átlagos helyzetek ezek semmi veszély nem fenyeget olyankor. Ezt eddig sikerült leküzdeni úgy hogy próbálok relaxálni néhány mély levegő majd szépen elmúlik.

A hobbik amiket csináltam valamiért egyáltalán nem érdekelnek, sőt az utóbbi időben tulajdonképpen semmi vagyis inkább nem tudom rávenni magam. A fülem állandóan zúg és ahogy a gondolataim cikáznak mindig mintha beszélnének sőt inkább üvöltenek a fejemben. (nyugi ez nem hallucináció, nem hangokat hallok vagy ilyesmi tehát tisztában vagyok magammal meg hogy hol vagyok és mikor, kivel stb)

Még egy dolog amit elég ijesztő dologként élek meg ez még hülyébben fog hangzani mint az eddigiek, kicsit nehéz megfogalmazni. Ha valamilyen monoton zajt hallok, pl: zenében, vagy ha egy gép zúg persze magasabb hangerővel azonnal elfog a félelem ideges leszek szorongok mintha megőrülnék. Ilyenkor elég nehezen tudok uralkodni magamon.

Nem iszom, nem fogyasztok kábítószert sem, na jó azért dohányzom, jó munkahelyem van, egyedül élek, sportolok (pontosabban sportoltam), zenélek, olvasok, tanulok stb.

Az egész kezd rátelepedni a munkámra és arra is mikor a családommal vagyok, egyszerűen bántani tudnék bárkit. Illetve nem mert tudom hogy nem vagyok olyan.

Annyi lenne a kérésem hogy ha lehet hozzáértők írjanak illetve olyanok akik tapasztaltak hasonlókat. Előre is nagyon köszönöm.



2016. jan. 31. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia, pánik betegség
2016. febr. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ennyi?

Köszönöm.

2016. febr. 1. 09:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem ez a kettő válasz lehet az ilyen és hasonló dolgokra?
2016. febr. 1. 09:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez szorongás. Nem mondanám pánikbetegségnek, ha csak nincsenek pánikrohamaid. Ha felkeresel egy pszichológust, ő tud segíteni neked különböző terápiás módszerekkel, hogy megtaláld a szorongás gyökerét. Ha ez meg van, akkor meg kell érteni és feldolgozni az okokat. Lehet, hogy elegendő lesz 4-5 konzultáció, de lehet hogy 1-2 éves terápiára lesz szükséged, ezt a szakember az első 1-2 találkozó alkalmával meg tudja mondani. Addig is, esténként lefekvés előtt 1-2 órával igyál meg 1 csésze orbáncfű teát. Ezt max 6 hétig szabad inni, utána 6 hét szünet. Ez egy nagyon jó szorongás oldó gyógynövény. Napközben igyál citromfű teát, segít lecsillapítani az elméd. Ha eddig nem szedtél, kezdj el D-vitamint szedni napi 2000 NE. C vitamint, ha dohányzol szedhetsz 1000 mg/nap adagban. B vitamin komplexet is érdemes szedni, ezek főleg az idegeket nyugtatják. Próbálj meg legalább napi 7-8 órát aludni és valamilyen relaxációs gyakorlatot elsajátítani. Pl a Bagdy Emőkéne a Pszichofitness c. könyvében nagyon jó praktikák vannak le írva.

Mielőbbi jobbulást!

2016. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A helyzet az hogy sokkal rosszabb lett. Jelenleg nem merek bemenni dolgozni vagy emberek közé menni. Van még négy napom hogy rendbe jöjjek utána nem tudom mi lesz, mert muszáj lesz bemennem. Összeszorul a gyomrom is ha rá gondolok és totál leblokkolok.

2016. febr. 17. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mersz bemenni dolgozni?
2016. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!