Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tzdhatom, hogy kényszer...

Honnan tzdhatom, hogy kényszerbeteg vagyok? Milyen orvos tudja megállapítani?

Figyelt kérdés
2016. febr. 1. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha elmész a háziorvosodhoz, akkor már ő is fog tudni valamit mondani erre.

De ha érzed, ez nagy valószínűséggel igaz, gondot jelent neked / környezetednek, az életed könnyebb lenne, ha valamilyen gondolat / cselekvés nem ismétlődne a napjaidban, szorongással /dühvel / ingerlékenységgel stb. tölt el, mert valamit ismételsz, akkor a helyi pszichiátriai gondozóba menj el. Ott a pszichiáter egyértelműen el tudja dönteni, olyan tünetet / tüneteid vannak ami a pszichiátriára tartozik vagy olyan, amiben pszichológus tud segíteni vagy elmondja, nincs semmi gond, élje tovább boldogan az életét.

2016. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pszichiáterhez jártam ezzel kapcsolatban, bár nem kényszerbeteg vagyok, hanem aspi rengeteg kényszeres tünettel. Egyébként első körben háziorvos és ő majd ad beutalót a helyi pszichiátriai rendelésre.
2016. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igen, 99,9%-ban meg-vagyok róla győződve, hogy kényszerbeteg vagyok! Nincs olyan pszichiáter, akihez beutaló nélkül is lehet menni? Az itteni háziorvos k+rvára félvárról kezeli a gondokat, a húgomnak azt mondta, hogy semmi baja. Vesemedence gyulladása volt. ~.~ 14 évesen még gyerekorvoshoz tartozom??
2016. febr. 1. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz a gyerekorvoshoz is de ahhoz menj inkább, akiben jobban bízol.
2016. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lakóhelyeden lévő szakorvosi rendelőben meg tudják mondani ott van-e a gyerek pszichiátriai gondozó vagy hová kell menni.

Ide nem kell beutaló. Ettől függetlenül egyes helyeken kérhetnek beutalót, de a legjobb, ha telefonon vagy a rendelőben érdeklődsz erről is.

Ha a háziorvoshoz szeretnél mégis menni, csak annyit mondj, a kényszeres cselekedeteim / gondolataim miatt kérnék Öntől tájékoztatót, hová fordulhatok és ha már itt vagyok, kérem írjon egy beutalót is, hátha kell a rendelésre.

2016. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!