Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnek ekkora különbs...

Hogyan lehetnek ekkora különbségek lelkileg az emberek között?

Figyelt kérdés
Egyes emberek egy háborút megjárnak, annyi dolgot látnak aminek a tizedétől megölném magamat, mégis utána normális teljes életet leélnek. Én meg 21 éves vagyok, kivagyok égve, frusztrált nyugtalan vagyok, meg semmi életkedvem sincs, pedig az eddigi életem során jelentéktelen apróságok történtek velem csak. Ateista vagyok, de arra már szinte tényleg csak az lenne a logikus magyarázat, hogy tényleg van lelke az embereknek, és akik sokat kibírnak, azok már sokszor éltek.
2016. febr. 11. 20:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
Lehet az a gond,hogy nem találtál semmit amibe kapaszkodj,vagy amit tényleg jónak,szépnek találsz,amiért érdemes élni.Keress egy célt,valami elérhetőt,közelit.Ha sikerül,akkor keress egy újabbat.És minnél több sikerélményed lesz,annál nagyobb céljaid lesznen,és sokkal jobbnak fogsz látni mindent.Minden nap gondold végig,hogy aznap mi volt az a jó ami történt veled.Akár egy mosoly egy ismeretlentől,vagy bármi apróság
2016. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
MErt te ezt hogy csinálod pontosan? Milyen célokat tűzöl ki magadnak, és hogy haladsz velük?
2016. febr. 11. 21:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogy ki mennyit bír lelkileg az nagyon sok mindentől függ. Már a magzat kori élményeink is hatással vannak ránk. Aztán ott az első 1000 nap, ami tulajdonképp megalapozza akár egész életünkre az emberekhez és a világhoz való viszonyunkat. Nem mindegy, hogy a háborút megjárt katonának milyen gyerekkora volt, ahogy a htb Marika néninek sem mindegy a gyerekkora. Szülői minták, bevésődések, a bizalom vagy annak hiánya mind befolyásolja azt, hogy miként birkozunk meg a problémákkal.
2016. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
aha, akkor én rábsztam ha tényleg így van
2016. febr. 11. 21:11
 5/13 anonim válasza:

#1 vagyok:

Mindíg valami mást találok ki. Van,mikor egész héten csak a rohanás,semmire nincs időm,de reggel úgy keltem fel,hogy mindegy hogy lesz ma,semmiképp se hagyom ki a napi futást.És tényleg este mikor hazértem,fogtam magam,átöltöztem és kimentem futni.És mikor visszaértem,csak annyit gondoltam,hogy látod? Képes vagy rá.És onnantól már úgy érzem,hogy magamért is tettem aznap valamit,valami olyat amit én akartam. Lehet így furán hangzik,de egyszer érdemes valami hasonlót kipróbálni,nem feltétlenül sport,lehet bármi.

2016. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Oké, igazad van, jó ez a dolog, tetszik nekem is.

Az én tervem holnapra. Felkelés után kétszer körbe fordulok, aztán háromszor megemelem a jobb lábamat, aztán pedig zuhanyzás közben kukorékolni fogok. Húhha, remélem képes leszek rá, szurkoljatok! Mármint a zuhanyzásra gondolok, 4 hete nem ért víz.

2016. febr. 12. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Tulajdonképp most mi a nyűgöd?
2016. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom. De teljesen komolyan. Ez a legnagyobb gond. Valamitől frusztrált vagyok, meg szorongok, de sejtésem sincs mitől.
2016. febr. 12. 22:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából elégedetlen vagyok mindennel. Emberi kapcsolataim, lehetőségek, Magyarország, szóval mindenből elegem van meg undorodom ezektől.
2016. febr. 12. 22:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs valami célod? Hobbid? Olyasmi, ami feltölt, kikapcsol?

Szorongásra pillanatnyi megoldásként nagyon jó az orbancfű tea.

2016. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!