Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikzavarra szedek gyógyszert...

Pánikzavarra szedek gyógyszert de még mindig képtelen vagyok bemenni egy nagy bevásárlóközpontba (pl. Auchan) vagy metrózni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám letenni ezeket a félelmeimet? Amint megpróbálok beljebb kerülni pl. egy bevásárlóközpontba, ha látom hogy messze a legközelebbi kijárat könnyen bepánikolok és rosszul leszek.

2016. febr. 15. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szedd a gyógyszered rendszeresen. Ez fontos dolog. Ha érzed, hogy jön a pánik, álljál meg, és nyugtasd meg magad. Direkte lassan lélegezzél, ne kapkodd a levegőt. Ugyanis a sok oxigén felerősíti a pánikot. Legyen nálad egy zacskó ( a legjobb a papírtasak), amibe feltűnés nélkül tudsz lélegzeni. Csak mintha nézegetnéd. Abba lélegezzél, fújd vissza a levegőt, és szívd újra. Ne egyszerre csörtess be az áruház legmélyébe, hanem menjél be, majd gyere ki. Majd menjél be, egy kicsit tovább. Szép lassan gyakorold
2016. febr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A csak gyógyszerszedés tüneti terápia, de az sem hatásos mindig, ill. nem kevés rövid - vagy /és hosszútávú mellékhatások is lehetnek tőle.

Pszichoterápiára van szükség, ami az okot tudja megszüntetni, és amitől végleges gyógyulásra is számíthatsz. A helyi pszichiátriai gondozóban kérj pszichoterápiás segítséget.

2016. febr. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugtatóról van szó, vagy antidepiről? Mióta szeded ?
2016. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az agorafóbia, és a pánik szindróma két különböző dolog. Fóbiákra nem hat gyógyszer, terápiával gyógyítható.
2016. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Antidepresszáns és fél éve szedem
2016. febr. 17. 06:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns ilyesmire nem jó! Nyugtató és psziho terápia.
2016. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeség, amit mondok, de nekem csak úgy ment, hogy bele a mély vízbe... Egyszer elegem lett és azértis bementem abba a boltba és akármilyen rossz volt nem jöttem ki, így kb egy fél óra után már egész jól voltam. A buszozással, metrózással is hasonlóképp csináltam. Próbáld ki, hogy szembenézel a félelmeiddel, hátha..!! Ne küzdj ellene csak várd, hogy elmúljon, meg gondolj arra, hogy ha eddig nem történt veled semmi komoly, amikor úgy érezted, akkor most sem fog!:)
2016. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!